Martin Alguse uus tekst tuleb reedel välja nii romaani kui ka teatrilavastuse kujul

Martin Algus, «Midagi tõelist».

FOTO: Raamat

Ilmunud on Martin Alguse tõsielusündmustest inspireeritud romaan «Midagi tõelist», milles põimuvad ootamatul moel kahe eesti mehe saatused. Raamatu esitlus toimub 9. novembril kell 17 Tasku keskuse Rahva Raamatu kaupluses. Autoriga vestleb Andres Noormets. Raamatu on toimetanud Marika Mikli ja kujundanud Kaarel Grepp. Raamatuesitlusele järgneb Martin Alguse draama «Midagi tõelist» esietendus Sadamateatris. Teose on lavastanud Andres Noormets, mängivad Riho Kütsar ja Veiko Porkanen.

Leo elab pealtnäha tavalist pereelu. Argielust tülpinuna otsib ta samas oma ellu midagi, mis päriselt puudutaks. Ja ta leiabki, aga see puudutus on ohtlikum ja valusam, kui ta oleks osanud eales arvata. Karl vabanes äsja vanglast. Ühel päeval tekib tal riukalik plaan, kuidas oma elu lõpuks tõeliselt sisse seada. On vaja vaid lõksu ja sööta ning mäng võib alata. 

Vaheldumisi kummagi tegelase vaatepunktist jutustatud põnev ja kohati šokeerivgi lugu peegeldab teravalt tänaseid võtmeteemasid: küsimusi emotsionaalsest lähedusest, hirmust muutuva maailma ees, ärakasutamisest ja õnne võimalikkusest tarbimisühiskonnas.

Autori sõnul inspireeris teda romaani kirjutama tänapäeva reaalsus. «Sain kirjutamiseks tõuke elust enesest, nägin head võimalust rääkida üks tõeliselt põnev lugu, mis lubab samas ka laiemalt olulisi  küsimusi puudutada. Reaalsus tundub meie virtuaalajastul kohati veidram kui väljamõeldis. Tõde ja tõelus on justkui kummist. Ka on ärakasutamine ühiskonnas kaugelt laiem probleem kui mõne üksiku ekstreemse juhtumi teema. Pistsin sellesse katlasse kaks vastandlikku peategelast ja jälgisin huviga, kuidas kupatus reageerima hakkab.»

Tagasi üles