N, 23.03.2023

Leedukas, kes mängis eestlast

Nikolai Karajev
, ajakirjanik
Leedukas, kes mängis eestlast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ingeborga Dapkūnaitė Moskva Rahvuste teatri lavastuses «Tsirkus», mille aluseks on Aleksandrovi legendaarne komöödia. 
Ingeborga Dapkūnaitė Moskva Rahvuste teatri lavastuses «Tsirkus», mille aluseks on Aleksandrovi legendaarne komöödia. Foto: Stanislav Moshkov

Näitlejatar Ingeborga Dapkūnaitė on saanud tuntuks osatäitmistega filmides ja seriaalides «Päikesest rammestunud», «Sild», «Taevane kohus», «Sherlock Holmes», «Võimatu missioon», «Punane varblane» ja veel paljudes teistes linateostes. Intervjuus venekeelsele Postimehele andis staar teada, miks ta ei loe enda kohta käivat kriitikat ning arutles rahvuslike klišeede, ahistamise ja soolise revolutsiooni teemal.

Ingeborga Dapkūnaitė saabus Tallinna Moskva Rahvuste Teatri etendusega «Tsirkus», mille aluseks on Aleksandrovi legendaarne komöödia, milles säras Ljubov Orlova. Näitlejatar ei piirdunud ainuüksi etenduse arutamisega, vaid puudutas palju laiemaid teemasid.

Teil on olnud veel üks roll, mida võeti vastu … no mitte just läbi teise prisma, aga kindlasti kontrastina: missis Hudson on enamikule kunagistele nõukogude inimestele ikka Rina Zeljonaja. On sel teie jaoks mingi tähendus?

Märksõnad
Tagasi üles