Kirjanike osas otsuse teinud komisjoni liikmed olid Tiit Aleksejev, Andrei Hvostov, Helena Läks, Karl-Martin Sinijärv, Kaidi Urmet, Kerti Tergem, Triin Soone, Jürgen Rooste ja Indrek Koff.
Avalduste esitamise tähtajaks laekus Eesti Kirjanike Liidule 55 ning Eesti Kunstnike Liidule 48 taotlust.
Loomepalgale said kandideerida erialaselt aktiivsed loomingulises tippvormis kirjanikud, kunstnikud, kuraatorid või kirjandus- ja kunstiteadlased/kriitikud, kes soovivad järgneva kolme aasta jooksul pühenduda erialasele loometööle.
Kandideerida võisid Eesti kodanikud või isikud, kellel on Eestis elamis- ja tööluba, eelduseks ei olnud kuulumine loomeliitu.
Taotluse hindamisel võttis komisjon arvesse kandidaadi kolme aasta loometöö plaani, esitaja haridust ja/või kogemust ning eelnevate aastate loomingulist tegevust, taotleja erialast professionaalsust ja motiveeritust, loominguliste eesmärkide ajakohasust ja uuenduslikkust nii Eesti kui ka rahvusvahelises kontekstis.
Konkursi võitjatega sõlmib loomeliit lepingu vastavalt töölepingu seadusele. Palga saaja kohustub andma loomeliidule lepinguperioodil iga-aastaselt oma erialasest tegevusest vabas vormis ülevaate. Palga suurus arvestatakse otsusele eelnenud aasta keskmise palga järgi.
Kirjaniku- ja kunstnikupalga projekt sai alguse 2015. aastal. Sealt alates on palgasaajateks valitud kirjanikud Maimu Berg, Mehis Heinsaar, Maarja Kangro, Kätlin Kaldmaa, Jan Kaus, Indrek Koff, Tõnu Õnnepalu, Hasso Krull, Mihkel Mutt, Eeva Park, Piret Raud, Jürgen Rooste ja Triin Soomets ning kunstnikud Kaido Ole, Anu Vahtra, Mark Raidpere, Marge Monko, Kris Lemsalu, Dénes Farkas, Kiwa (Jaanus Kivaste), Flo Kasearu, Jaanus Samma, Edith Karlson, Tanja Muravskaja ja Tõnis Saadoja.
Kirjaniku- ja kunstnikupalka annavad loomeliidud välja koostöös kultuuriministeeriumiga, kes tagab loovisikute palgaraha, millega kaasnevad kõik sotsiaalsed garantiid.