R, 31.03.2023

Teatrite koostööprojekti tunnustati

Kultuuritoimetus
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
«Isamaa pääsukesed», Eesti Draamateatri ja Nargenfestivali ühislavastus EV100 teatriprojetki raames.
«Isamaa pääsukesed», Eesti Draamateatri ja Nargenfestivali ühislavastus EV100 teatriprojetki raames. Foto: Siim Vahur

Brüsseli kultuurikeskuses BOZAR anti Eesti Etendusasutuste Liidule (EETEAL) üle Euroopa Etenduskusntide Tööandjate Liidu Pearle*i Koostööauhind EV100 teatriprojekti «Sajandi lugu» elluviimise eest. 

Ühtekokku anti preemiaid välja viies kategoorias, millest Eesti kandideeris kahele: EETEAL kandideeris Koostööauhinnale ja Teater Ugala Kultuuripärandi Auhinnale, olles oma kategoorias ka nomineeritute seas.

«Sajandi lugu» oli hooajal 2017-2018 publiku ette jõudnud Eesti Vabariigi elukümnenditel põhinev 14 lavastusest koosnev teatrisari. Kõik lavastused loodi vähemalt kahe teatri koostöös, projektis osales 24 teatriorganisatsiooni. Paljud sarja raames loodud lavastused on teatrite mängukavades ka praegu.

1991. aastal loodud Pearle* on üle-euroopaline katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on etenduskunstide arenguks soodsate tingimuste loomine, professionaalse teabe vahendamine, ettepanekute tegemine Euroopa Komisjonile ja teistele etenduskunstide arengut suunavatele institutsioonidele etc. Pearle* esindab oma liikmesorganisatsioonide kaudu umbes 10 000 teatri- ja kontsertorganisatsiooni Euroopas. Eesti Etendusasutuste Liit kuulub organisatsiooni alates 1998. aastast.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles