Alvis Hermanis: olen natsionalist, aga tõeline natsionalist (1)

Nikolai Karajev
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tallinna Linnateatri kümnes festival Talveöö Unenägu on  pühendatud Läti teatrilavastajale Alvis Hermanisele. 
Tallinna Linnateatri kümnes festival Talveöö Unenägu on  pühendatud Läti teatrilavastajale Alvis Hermanisele. Foto: Siim Vahur

Tallinna Linnateatri kümnes Talveöö Unenägu festival on pühendatud Läti teatrilavastajale Alvis Hermanisele. 

Hermanis on liiga mitmetahuline inimene, et tema kohta paari reaga kõik ära öelda. Riia Uue Teatri juht ja lavastaja, kel on täiesti eriline koht Läti teatrielus; klassikaliste ooperite lavastaja Vana Euroopa parimatel ooperilavadel; mees, kes kuulutati Venemaal persona non grata’ks ja on pidanud lahkuma mitmest Euroopa teatrist; natsionalist-kosmopoliit, kellele meeldivad võõrad kultuurid sama palju kui enda oma; seitsme lapse isa, kellest kolm elavad Eestis… 

Šveitsi kultuuriväljaanne DU Magazine on nimetanud 1965. aastal Riias sündinud Alvis Hermanise üheks viimase dekaadi kümnest kõige mõjukamast teatritegijast Euroopas. Ajakiri Spiegel avaldas aga Alvis Hermanisest loo, mille pealkirjas esines väljend «rahvavaenlane». «Mind nimetati fašistiks, natsiks, rassistiks… aga see oli 2015. aasta sügisel,» ütleb Läti lavastaja ja teatrijuht intervjuus Nikolai Karajevile. 

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles