iDeal kampaania

Nädala plaat. Maarja Nuudi pikk hüpe edasi
Janar Ala annab hinnangu

Duo Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv (artistinimega Ruum).

FOTO: Renee Altrov

Pärimusmuusika puhul peetakse olulisteks tunnusjoonteks ja jututeemadeks muu hulgas kahtlemata autentsust, traditsioonilisust ja sellega seoses ilmselt ka teatavat konservatiivsust. Kas on ikka nii, nagu alati on olnud? Pärimus peaks justkui minevikku edasi kandma. Aga kui on minevik ja selle edasikandmine, peab kusagil ilmselt asuma ka tulevik – vähemalt läänemaailmas domineerinud väärtus- ja ajasüsteemis. Nii et kui rääkida pärimusmuusika puhul konservatiivsusest, oleks see ilmselt vaid pool juttu. Teine pool jutust võiks käsitleda või peaks käsitlema tulevikku.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Maarja Nuut esindab seda osa pärimusmuusikast, mis vaatab tuleviku poole, ning arvestades tema karjääritrajektoori katkestuslikku ja hüppelist loomust, võiks öelda, et jätkab mingisugust modernismiprojekti.

«Muunduja» on plaat, mille autoriks on peale Maarja Nuudi märgitud ka Ruum ehk pikaajalise kogemusega elektroonik Hendrik Kaljujärv. Plaadi produtsent on kuulus britt Howie B, kes on teinud koostööd teiste hulgas U2, Björgi ja Trickyga. Kohe ei meenugi, et eesti muusikud varem sellist mõõtu produtsendiga koos oleksid töötanud.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles