R, 24.03.2023

Jarek Kasar, Mari Kalkun ja Jaan Pehk jahutavad jõule

Kultuuritoimetus
Jarek Kasar, Mari Kalkun ja Jaan Pehk jahutavad jõule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Nädala pärast on lauad lookas ja toad täis jõulusoojust. Jarek Kasar, Mari Kalkun ja Jaan Pehk teavad selle vastu imerohtu. Rasmus Puuri juhtimisel annavad nad ühtekokku neli suurejoonelist kontserti, et jahutada jõuluärevust ning juhatada pühad välja.

«Kontsert «Leitud asjad» jõuab pärale vahetult pärast jõuludega kaasnenud närveerimist ja saginat, tõttamist, poodlemist ja kokkamist – siis, kui on päriselt aega, kui me päriselt räägime üksteisega ja kui me päriselt jälle mõistame, mida vajame ja ootame. Nagu Jarek Kasari kirjutatud kontserdi nimilaulus,» heidab kontserdi olemusele valgust Rasmus Puur, kes ühendab kontserdi kolm solisti Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestriga.

«Ma väga ootan seda kontserti. Rasmus on teinud lugudele uued ja suurepärased seaded ning orkestri ees esineda on tõeline rõõm,» kinnitab Jaan Pehk. ««Leitud asjadega» jõuab kätte jõuluaja finišisirge – kingid on kätte saadud, kõhud on kapsast ja verivorsti täis, kõigil on mõnus olla ja meie aitame jõulud aastavahetuse poole juhatada,» lisab Pehk.

«Ees ootab põnev ja üllatusi täis koosseis, sest Jarek Kasari ja Jaan Pehki seltsis juba igav ei hakka. Minu kanda on kontserdil ilu ja igaviku mõõde ning kuuleb laulu vormis parimat eesti talveluulet. Nii Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkester kui ka jazz-trio pakatavad nooruslikust energiast. See on hoogne kontsert, kus saab naerda, aga ka mõtiskleda. Dirigent Rasmus Puur on säravamaid noori dirigente, kellega mind seob pikaajaline koostöö ja eks just tema ongi see lüli, kes meid kolme solisti ühendab. Ta on sidunud kava kokku tõeliselt mõnusate keelpilliseadetega,» selgitab Mari Kalkun ja lubab, et lisaks heale muusikale saab publik kindlasti ka kvaliteetset meelelahutust ja –jahutust. «Nii mina, Jaan kui ka Jarek esineme tavaliselt palju sooloartistidena, nii et iga päev just ei kuule meid nii suure koosseisuga esinemas, kus kolme inimese asemel on laval 30!» rõõmustab Mari.

Jarek Kasar noogutab: «Kindlasti tasub tulla!»

Neljal kontserdil astuvad publiku ette solistid Jarek Kasar, Mari Kalkun ja Jaan Pehk koos Vanalinna Hariduskolleegiumi keelpilliorkestriga. Kavale lisavad kaalu Kirke Karja klahvpillidel, Peedu Kass kontrabassil ja Hans Kurvits löökriistadel. Koosseisu juhatab Rasmus Puur. Publik saab nautida nii juba ammu tuttavaid ja armastatud laule kui ka lugusid, mida enda jaoks avastada.

Kontserdid «Leitud asjad» kõlavad 25. detsembril kell 14 Pärnu kontserdimajas, 26. detsembril kell 19 Tallinnas Estonia kontserdisaalis, 27. detsembril kell 19 Jõhvi kontserdimajas ja 28. detsembril Tartus Vanemuise kontserdimajas. 

Märksõnad
Tagasi üles