P, 4.12.2022

Heili Sibrits: ilus lõpp

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Heili Sibrits: ilus lõpp
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Viimane kummardus. Trupp, Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo Moskvas pärast teater NO99 viimast etendust.
Viimane kummardus. Trupp, Ene-Liis Semper ja Tiit Ojasoo Moskvas pärast teater NO99 viimast etendust. Foto: Eero Vabamägi

Südamlikult soe, just nii iseloomustaks NO99 viimase etenduse lõpus kõlanud pea neljaminutilist aplausi ja braavohüüdeid. Oma tegevuse lõpetada otsustanud teater mängis 19. detsembril Moskvas festivalil NET Ene-Liis Semperi ja Tiit Ojasoo lavastust «NO43 Kõnts».

Et Eesti ühiskonda teravalt lahanud teatri viimaseks etenduseks jääb just see 2015. aasta sügisel valminud lavastus, oli märgiline ­ – muda oli lavastajate sõnul metafooriks kaasaegsele ühiskonnale, milles rahumeelne kooseksisteerimine on võimatu ning milles prevaleerivad madalad instinktid.

Venemaa turba-mullasegus – Eestist mulla naaberriigi pealinna viimine eeldanuks veterinaar- ja toiduametist loa taotlemist – mänginud näitlejad olid viimasel etendusel sajaprotsendiliselt kohal, eriliselt tundlikud ja pühendunud. Etenduse emotsionaalne kõrghetk oli elevantide leinatants, mida saal jälgis hiirvaikselt ja silmi pühkides.

Märksõnad
Tagasi üles