K, 27.09.2023

2018. aasta parim Eesti album on Zahir «What Noise?»

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Zahir
Zahir Foto: Station Narva

Rada7.ee kogu jaanuari kestnud aasta plaadi hääletuses võidutses Zahir oma albumiga «What Noise?». Teise koha haaras Talbot «Magnetism» ning kolmandaks pürgis Orelipoiss «Sünnipäev».

Esikümnesse mahtusid veel Puuluup «Süüta mu lumi», Ocean Districts «Doomtowns», Ans. Andur «Roheline meri», Holy Motors «Slow Sundown», Kaschalot «Whale Songs», Sociasylum «Crossroads» ning Psychoterror «Käärid».

Hääletuses olid reastatud ligi 250 kodumaist täispikka ning lühialbumit koos kuulamisviidetega, et end soovi korral kasvõi tagantjärgi eelmisel aastal ilmunud kodumaise muusikaga kurssi viia. Esikolmik kujunes klikkimisfestivalil kindlalt ja jõuliselt, edasi toimus suurem trügimine.

Vaata edetabelit siit.

Võitjabänd Zahir on kuulaja kõrvu lukustanud aastast 1993. Eelmise stuudioalbumi «Green Means Go» (2007) ja Marko Mägiga koostöös valminud «Maitsestatud kanad» (2012) järel on Zahir «What Noise?» peal mürale vindi peale keeranud, sest uuel plaadil lisandus tavapärasele Zahiri koosseisule (Tambet Jurno, Raul Reinup ja Margo Pajula) kitarriga ka Maike Lond Malmborg (MIMproject, Zriamuli). Albumi lindistas Lauri Urb ning masterdas Taavi «Taff» Aavik. Albumi artworki autor on Mark Rennie, kujundas Jaan Evart. Bändi stuudios lindistatud plaadi väljaandja on Zahir ise.

«What Noise?» Spotifys: https://open.spotify.com/album/1iOXJmZc562E37tKy5KGDC

Teise koha haaranud doom-duo Talboti jaoks oli «Magnetismi» puhul tegemist kolmanda stuudioplaadiga, seda peale viie-aastast vaheaega. Esmakordselt sai trummide taga kuulda Peterburis resideeruvat Evgeny Mikhailovit, kes liitus bändiga 2013. aasta sügisel. Albumi masterdas Taavi «Taff» Aavik ja kujunduse on teinud Andres «Anz» Rohtma. Ise salvestatud ja samuti ise välja antud. Albumi avaldamisele järgnes kuu Euroopa tuuril peaesinejana koos kahe Norra bändiga.

«Magnetism» Spotifys: https://open.spotify.com/album/7iRRVXu0aaKtVhIcCxZLAu

Kolmandaks tulnud Orelipoiss võttis oma kolmandaks albumiks «Sünnipäev» lausa 8 aastat hoogu. Varasema loominguga võrreldes esineb uuel helikandjal ka märkimisväärne hulk muusikalisi koostööpartnereid. Laulutekstidega on panustanud Margus Konnula, Johannes Vares-Barbarus, Olavi Ruitlane, Veiko Märka ja (:)kivisildnik. Kaasautoritena leiab Priit Raju, Veiko Veski, Indrek Laasi, Jürgen Dengo, Gerth Jaanimäe, arranžeerijatena lisaks Vaiko Epliku ja Alari Piispea. Ka kaasategevate muusikute nimekiri on kirju – lauljaid nii Rapla Laulustuudio kui Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kooli ridadest, aga ka näiteks Johannes Tralla või Türi turbatiigi konnad. Salvestused on toimusid Türil, Tartus ja Tallinnas, abis Silver Lepaste, Vaiko Eplik, Lauri Liivak ja Siim Mäesalu. Masteri tegi Lauri Liivak. Kujundamisega majandas Marti Laurimaa ning albumi toimetajaks oli Vaiko Eplik.

«Sünnipäev» Spotifys: https://open.spotify.com/album/1Sm9aUHvMZvOXsthK7IDQ4

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles