Saada vihje

Super Bowl kui kultuurisündmus

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Nädalavahetusel kattusid Atlanta majade seinad maalingutega Ameerika jalgpallurist Colin Kaepernickist, sest vahetult enne aasta olulisemat mängu lammutati staadioni lähedal asunud hüljatud hoone, mille seina oli 2017. aasta märtsist ehtinud seinamaaling skandaalsest jalgpallurist.
Nädalavahetusel kattusid Atlanta majade seinad maalingutega Ameerika jalgpallurist Colin Kaepernickist, sest vahetult enne aasta olulisemat mängu lammutati staadioni lähedal asunud hüljatud hoone, mille seina oli 2017. aasta märtsist ehtinud seinamaaling skandaalsest jalgpallurist. Foto: Twitter.com/atlantamarch

Laupäev ja pühapäev osutusid Atlanta tänavakunstnikele kibekiireks tööajaks, sest päev varem tehtud lammutustööst ajendatuna püstitati endile ülesanne katta rohkesti seinu maalidega Ameerika jalgpallurist Colin Kaepernickist. Põlvitajast, keda pole võimalik vaigistada.

Nimelt võõrustas Atlanta pühapäeval Ameerika jalgpalli profiliiga NFL finaalmängu Super Bowli. Kaks päeva enne seda lammutati mängupaigaks olnud staadionist vaid ühe miili kaugusel asunud hüljatud hoone, mille seina oli 2017. aasta märtsist ehtinud seinamaaling Kaepernickist.

Selle autor kunstnik Fabian Williams märkis, et «ajastus on hullumeelselt kahtlane», ning kirjutas Instagramis: «NFLi vaadatuima ürituse eel lammutati maja, mida ehtis enim kõneainet pakkunud sportlane Colin Kaepernick. Mille nimel ta põlvitas? Ebavõrdsuse lõpetamise. Inimõiguste. Sümboolne, et see lammutati vahetult enne NFLi pidupäeva. See ajastus on väga kõnekas.»

Tagasi üles