Venemaa black-hop legend Uratsakidogi esineb järgmisel nädalal Tallinnas

Uratsakidogi.

FOTO: promo

2. märtsil esineb Tallinnas, Sveta Baaris Venemaa black-hop legend Uratsakidogi. Üheksakümnendate lõpul kokku tulnud koosseis viljeles esmalt grindcore’i, kuid on aja jooksul saanud mõjutusi seinast-seina žanridest ja vormunud üheks omanäolisemaks nähtuseks alternatiivse muusika maastikul. 

Moskva arktilisest getost välja kasvanud grupp sulatab edukalt kokku süngemast süngemad räpiliinid ja black metali kõige tooremad elemendid, lisades hulka ka veidi peent huumorit. Tulemusena sünnib pea kirjeldamatu kooslus, millele bänd on viidanud vahel kui «absurdne rokk».

Aastate vältel on koosseis välja andnud üheksa albumit, neist esimene salvestatud kodustuudios. Bändi vaieldamatult kuulsaimaks looks on 2017. aastal ilmunud „Black Hop на районе“. Black Hop Beat Touri raames on müstiline nelik valmis eesti publikule annustama letaalse doosi uut materjali, mis viib black-hopi veelgi kõrgemale tasemele!

Kontserti korraldava Urban Culture Entertainmenti esindaja Tanya Koreniku sõnul on Uratsakidogi näol tegemist äärmiselt kummalise kambaga. «Mitte miski nende muusika ja kontseptsiooni juures pole loogiline – vaatad neile otsa ja näed black metalile iseloomulikke näomaalinguid, vaatad natuke allapoole ja näed spordidresse. Täpselt sama ehmatavad on nad ka oma muusikas – just seepärast on tegemist üritusega, mida ei tasu maha magada – sellist nalja iga päev ei näe!»

Tagasi üles