Tallinnas näeb Veneetsias Eestit esindanud näitust

Vaade Santa Maria Ausiliatrice kirikusse, kus põrandat katab eestlastele tuttav unikivisillutis, altarit ja teisigi monumente varjab betoonsein. Veneetsia arhitektuuribiennalil Eestit esindanud töö «Nõrk monument». FOTO: Tõnu Tunnel

FOTO: Tõnu Tunnel

21. veebruaril kell 20:00 avatakse Eesti Kunstiakadeemia Galeriis näitus «Nõrk monument», mis esindas Eestit XVI Veneetsia arhitektuuribiennaalil. Näitus pöörab Eesti Vabariigi aastapäeva eel pilgu traditsiooniliselt monumendilt ruumile, mis on poliitiline kaudselt ja varjatult.

Näituse kuraatorid Laura Linsi, Roland Reemaaja Tadeáš Říha uurivad, kuidas väljendub võim ruumis. Mõtestades vahemikku võidusamba ja revolutsioonilise barrikaadi vahel leiavad nad, et teinekord väljendab ühiskondlikku tahet kõige täpsemini hoopis monumendi ümber olev sillutis.

"Nõrk monument" Eesti paviljon Veneetsia arhitektuuribiennaalil 2018.

FOTO: Tõnu Tunnel

EKA Galeriis avatav väljapanek vaatab tagasi Veneetsias aset leidnud näituse kohaspetsiifilisele installatsioonile läbi fotograaf Hampus Berndtsoni fotode ning esitleb projekti ruumiliste fragmentide, makettide ning raamatuna, mis Veneetsiast kaasa toodi. Paralleelselt näitusega ilmus Šveitsi arhitektuurikirjastuselt Park Books raamat «Nõrk monument – pjedestaalialused arhitektuurid,» mille koostasid kuraatorid Laura Linsi, Roland Reemaa ja Tadeas Riha. Raamatut on võimalik soetada EKA Galeriist ning Rahva Raamatu kauplustest.

Näitus jääb EKA Galeriis avatuks kuni 21. märtsini, T-L kell 12:00-18:00. 

Näituse avamisele eelneb 66. Välkloeng „Nõrk monument“ EKA auditooriumis algusega 18:00, kuhu ootame kõiki nõrkuse ja monumendi teemadel kaasa mõtlema. Loengu moderaatoriteks on Laura Linsi ja Roland Reemaa ning esinejateks Tadeas Riha, Rebeka Põldsam, Milvi-Martina Piir ja Eik Hermann.

Näitus «Nõrk monument» esindas Eestit 2018. aasta XVI Veneetsia arhitektuuribiennaalil. Santa Maria Ausiliatrice kirikus Veneetsias külastas näitust avamisperioodil 26.05-25.11.2018 ligemale 16 000 inimest. Ekspositsioon ja teemakäsitlus pälvis rohkelt rahvusvaheliselt tähelepanu olulisemates arhitektuuri- ja kultuuriväljaannetes. 

  • «Nõrk monument» näitus Veneetsia XVI arhitektuuribiennaalil: 
  • Kuraatorid: Laura Linsi, Roland Reemaa, Tadeáš Říha
  • Komissar: Raul Järg, Eesti Arhitektuurikeskus
  • Produtsendid: Maria Kristiin Peterson ja Eve Arpo, Eesti Arhitektuurikeskus
  • http://www.weakmonument.com
Tagasi üles
Back