P, 5.02.2023

Aarne Valmis lükkab Indrek Saare öeldu ümber

Kultuuritoimetus
Aarne Valmis lükkab Indrek Saare öeldu ümber
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Indrek Saar.
Indrek Saar. Foto: Elmo Riig / Sakala

Vana Baskini Teater väidab, et kultuuriminister Indrek Saar levitab ekslikku informatsiooni.

Vana Baskini Teater peab vajalikuks pöörata tähelepanu sellele, et kultuuriminister Indrek Saar annab üldsusele ekslikku informatsiooni, justkui pidi teater olema teadlik juba 2017. aastal, et ta 2019. aastal tegevustoetust ei saa.

Indrek Saar: «Kultuuriministrina võtsin komisjoni otsuse teadmiseks, sest mul ei olnud olulisi vastuargumente, aga selleks, et teatril oleks aega oma tegevus ümber korraldada, leidsin täiendavalt 30 000 eurot – sama suurusjärk, mis neile möödunud aastal oli eraldatud – selle jaoks, et nendel oleks aasta üleminekuaega,» ütles minister. «Vana Baskini Teatri juht teadis väga hästi, et komisjon oli sellise otsuse teinud. Mina andsin neile üleminekuajaks täiendavad vahendid, aga teist aastat järjest ei ole mingit põhjust öelda, et nüüd on jälle üleminekuaasta, sest komisjon on teinud oma kaalutletud otsuse,» lisas Saar.

Vana Baskini Teatri täpsustab, et kultuuriministeeriumi kantsler Hillar Sein saatis teatrile 27. detsembril 2017 e-kirja, milles teatab, et 22. detsembril 2017 toimunud kiireloomuliste taotluste menetlemise komisjon otsustas teha kultuuriministrile ettepaneku toetada Vana Baskini Teatri tegevustoetuse taotlust osaliselt (st taotletud 40 345 eur asemel 30 000 euroga). Seejärel sõlmis teater ministeeriumiga 29. detsembril 2017 riigieelarvelise tegevustoetuse kasutamise lepingu nr. 7-5/25, millega ministeerium eraldas teatrile perioodiks 01.01.2018-31.12.2018 toetust summas 30 000 eurot.

«Nagu nähtub 27. detsembril 2017 saadetud kantsleri teatest, siis ei ole tegu nö. üleminekuperioodiks antava eritoetusega vaid tavapärase tegevustoetusega. Ka ei saa kultuuriminister väita, et me teadsime seda juba 2017. aastal, et me 2019. aastal tegevustoetust ei saa. Kultuuriminister võis oma peas mõelda, et see jääb teatri viimaseks tegevustoetuseks ehk nö üleminekutoetuseks. Paraku ei ole teatrit sellisest ideest/sättest teavitatud. Seega on kultuuriministri väited VALED!» kirjutab Vana Baskini Teatri juht Aarne Valmis pressiteates.  

Samas kinnitab teater, et nad  ei soovi kultuuriministriga kukepoksi mängida, kuid nad ei saa ka lubada enda kohta valeinformatsiooni levitamist.

«Küll aga tunnustab teater kultuuriministri otsusekindlust talitada rahastuskomisjoni ettepanekule vastupidiselt (mitte rahuldada teatri 2018. a. tegevustoetuse taotlust) ja siiski eraldada teatrile rahalised vahendid 2018. aastaks,» teatab Aarne Valmis pressiteates.

Märksõnad
Tagasi üles