Kadunud kunstisaadete eri Kumu auditooriumis: Salatoimikud

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Kultuuritoimetus
Copy
Näituse «Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]» avamine.
Näituse «Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]» avamine. Foto: Rait Tuulas

Neljapäeval, 7. märtsil kell 18.00 linastuvad Kumu auditooriumis näituse «Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]» raames n-ö kaduma läinud kunstisaated, mis loodi 1990. aastatel kommertskanalitele või mida televisioonis üldse ei näidatud.

Programmi on kaasatud ka videosalvestised mõningatest haruldastest näitustest. Põgusa sissejuhatuse selle aja kunstisaadetest Eesti telekanalites teeb näituse kuraator Anders Härm. Sissepääs on tasuta.

Linastuvad järgmised saated

  • «Aine-Aineta» (rež. Peeter Brambat, toim. Mariina Mälk), ETV, 1993;
  • «Destudio» (rež. Jaanus Nõgisto, toim. Mariin Mälk), RTV, 1993;
  • «Photovision: Peeter Linnap» (rež. Jaanus Nõgisto), RTV, 1994;
  • «Kanal 2000: Laboratoorium» (autorid: Marko Raat, Jaak Kilmi, Reet Aus, Siim Nestor, Indrek Leht jt), Kanal 2, 1997.

«Salatoimikud [Üheksakümnendate kartoteek]» on näitus, mis kaevab kümnendi süvakihtides, soovides heita valgust pisut varju jäänud, unustatud ja kultuurimälus isegi kaduma läinud teostele ning otsida teatud algusi kohalikul kunstiväljal nii üldisemate suundumuste kui ka üksikute autoripositsioonide osas. Sealjuures proovib näitus välja joonistada ka ühiskondlikke metamorfoose, mis seda plahvatuslikku kümnendit iseloomustasid, nii nagu see peegeldus kunstis väljaspool kanoonilisi teoseid.

Näituse kuraatorid: Eha Komissarov, Anders Härm.

Tagasi üles