Plaadituru erikülaline on kuulus bluusimängija Andres Roots

Ansamblis Sawmill Roots Orchestra mängivad Raul Terep (vasakult), Aigor Post, Aveli Paide ja Andres Roots.

FOTO: Leif Laaksonen

Plaaditurg tähistab tänavu oma 10. tegutsemisaastat ja juubeliaasta kolmandal turul astub üles üks maailmas tuntumaid Eesti bluusimängijaid Andres Roots.

Tutvustamist vajavad lausa kaks uut plaati Andres Roots «Breakfast in September» ja Sawmill Roots Orchestra «Sawmill Roots Orchestra». «Andres Roots on Eesti muusika raske juhtum. Peale selle, et teda on nüüd hinnatud ka raamatus mis räägib Eesti muusika 100-aastasest ajaloost, suudab Andres välja lasta mitu albumit ja EP-d aastas,» kirjutab Aimar Ventsel oma arvustuses portaalile Rada7.ee ja jätkab mõni rida hiljem: «Olgu, ma saan aru et küsimus «Miks peaks üks Eesti mees sellist muusikat tegema?» pole siin kohane, sest nüüd tehakse Eestis igasugu muusikat. Aga küsimus «Kuidas üks Eesti mees suudab seda muusikat nii hästi teha?» jääb küll vastuseta.» Arvustus on täismahus loetav siin.

Plaadituru-nimeline ettevõtmine on melomaanide kogunemise paigaks alates 2009. aastast. Alguse sai see rockiklubis Tapper. Peale väikest pausi jätkati Von Krahlis, siis Sinilinnus ja tänaseks on jõutud välja Red Emperor nimelisse klubisse. Kohatasu Plaaditurul ei ole ning nagu ajaloolisel Plaadimäel, võib turul müüa kõike, mis on muusikaga seotud – muusikat igasugustel helikandjatel, kõikvõimalikke stiile, muusikaajakirju, helitehnikat jne. Plaaditurg toimub klubis Red Emperor (Aia 10) iga kuu teisel pühapäeval. Algus kell 13:00.

Tagasi üles