Kultuurisoovitused

Uus lehekülg koomiksifilmide kroonikas
Ajastu vaimuga sobib hästi kokku naiskangelase väestamise teema.

Brie Larson teeb «Kapten Marvelis» usutava rolli nii maalasest piloodina kui kosmilise supersõdalasena. FOTO: Kaader Filmist

FOTO: Kaader filmist

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kosmosepommitajate tapva raketirünnaku varjus teeb Kree supertsivilisatsiooni eriüksus dessandi ühele kolkaplaneedile, kus Skrulli separatistid on vangistanud kree luuraja ja loodavad ajupesuga sellest sõjasaladusi välja loputada. Üks väikesearvulise löögirühma liikmeid on naisagent Vers, kelle erivõime on rusikatest tuld pursata ehk anda «footonlöök», nagu seda nimetatakse.

Nii rullub lahti järjekordne superkangelasefilm «Kapten Marvel» ja kui kõik piirdukski eriefektide tulevärgi ning silminihestavalt kirjude ja kiirete võitlusstseenidega, võiks seda lugeda tüüpiliseks koomiksifilmiks. Nimiosatäitja Brie Larson koos stsenaristide-režissööride Anna Bodeni ja Ryan Fleckiga leiavad selle loo jutustamiseks siiski viisi, mis filmi mitmes mõttes tähelepanuväärseks muudab. Erilised teened on andekal ning sarmikal Larsonil, kes selles loos, kui Marveli maailmas naiskangelane endale esimest korda omaette filmi saab, suurepärase näitlejatöö teeb.

Tagasi üles