Heli- ja videvikufestival ERMi ÖÖ pakub vaatemängulist muusikaelamust

ERMi ÖÖ publik 2018. aastal.

FOTO: Arp Karm

Laupäeval, 16. märtsil algusega kl 17 toimub Eesti Rahva Muuseumi heli- ja videvikufestival ERMi ÖÖ, kus mitmete Eesti muusikute kõrval astuvad üles välisesinejad Soomest, Islandilt ja Ühendkuningriigist. Lisaks pakub festival põnevaid visuaallahendusi.

Tänavuse festivali üheks olulisemaks esinejaks on positiivses mõttes veidrat ning omapärast popmuusikat viljelev ROZI PLAIN (Ühendkuningriik), kelle tänavu aprillis ilmuvat heliplaati «What a Boost» on mainekad väljaanded juba iseloomustanud kui «võrgutavalt tasakaalust väljas head kraami» (Uncut) ja «viimistletult joovastavat» (MOJO).

Lisaks leiab kavast Soome laulja Lau Nau (Laura Naukkarinen), kelle 2005. aastal ilmunud albumi «Kuuatarha» reastas Briti ajakiri The Wire TOP 50 parima heliplaadi hulka maailmas. Samuti on tema Philadelphia kontsert meedias ära mainitud «60 kontserdi hulgas, mis raputasid maailma».

Publiku kõrva rõõmustavad ka kohaliku helimaailma silmapaistvad esindajad, kes teadlikele muusikasõpradele pikemat tutvustamist ei vaja. Karge ja põhjamaise puudutusega Erki Pärnoja : Efterglow, alati muhe Orelipoiss, transiliku tantsulise astumisega meisterjaan, unelev Mick Pedaja, helilistes nüanssides perfektsionistlik ja eksperimenteeriv Weekend Guitar Trio.

Keha ja meelt saab puhata ERMi ÖÖ Ambient ruumis, kus voogavate helide eest hoolitseb trio Stereo Hypnosis Reykjavikist ning Söör Paul ehk DJ Paul Lepasson, videolahendused on loonud Roland Seer.

ERMi silla-ala muundub festivali ajaks suurejooneliseks kaleidoskoobiks, mis vahendab dokumentaalfilmi «Tuulte tahutud maa» vaateid loodusmaailmast, segades neid muusikute etteastetega.

Tagasi üles