R, 8.12.2023

Filmi «Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses» festivaliedu jätkub

Kultuuritoimetus
Copy
Animafilm «Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses»
Animafilm «Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses» Foto: Kaader filmist

Eesti Joonisfilmi teateb, et Morten Tšinakovi ja Lucija Mrzljaki 2018. aastal valminud animafilm «Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses» on välja valitud Annecy rahvusvahelise animafilmide festivali võistlusprogrammi.

Prantsusmaal 10.-15. juunini toimuv Annecy festival on üks maailma suuremaid ning olulisemaid A-kategooria animafilmide festivale. Sellel aastal saadeti Annecysse 3 040 filmi 86 riigist, millest valiti festivalil esitamiseks välja 80 lühianimatsiooni, milledest omakorda võistlusprogrammi jõudis 40 filmi, nende hulgas «Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses».

Filmivalikut iseloomustades sõnas festivali kunstiline juht Marcel Jean (Kanada): «Selle aasta lühianimatsioonide valikus peegeldub erakordselt  kõrge kunstiline tase».

Olla valitud Annecy festivali võistlusprogrammi on suur tunnustus meie noortele autoritele. Nii Morten Tšinakovile kui Lucija Mrzljakile on see peale Eesti Kunstiakadeemia animaosakonna lõpetamist esimene iseseisev film.  2018. aastal valminud film on kogunud juba rea auhindu maailma erinevatelt festivalidelt.

«Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses» räägib loo ühest eriti geniaalsest mehest, keda on pikka aega oodatud ja kes sünnib siia maailma iseäralikul moel. Ning rahvast, kes mehelt midagi suurt ootab ja talle kõikjale järgneb.

«Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses» valmis koostöös stuudioga Adriatic Animation (Horvaatia). Filmi tootmist toetasid Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital ja Horvaatia Audiovisuaalne Keskus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles