10 VIDEOT! Kümme parimat Tallinn Fashion Weekilt

  • TFW laval võis näha palju parimas mõttes kantavat ja kaunist moodi.
  • Eredaid moesähvatusi leidus nii debüütkollektsioonides kui vanadel tegijatel.
  • 10 moeloojat tuli publikule meeldejääva elamuse pakkumisega eriti hästi toime.

Liisi Tui kollektsioon / backstage

FOTO: Kristina Herodes

Kuidas moekunsti mõõta? Loojad ja lood laval on ju täiesti erinevad: üks lammutab moe kui kunsti vallas, teine väljendab end eeskätt kantava moe keeles. Tundub võimatu siit kümme parimat välja noppida? Õnneks on siiski olemas mitu mõõtkava, mis aitavad orienteeruda.

Lugu kuulatav Minu Meedia tellijatele

Mood ei ole riided või kantav tarbekunst, vaid üha enam tervikliku elamuse loomise kunst. Olgu mõttelõng kuitahes kummaline või vaatajale võõras – kui autor selle detaile tunnetades lõpuni rääkida suudab, jõuab see kohale. Oskus igas lisanüansis – muusikast kuni modellideni – moekunsti toetavaid komponente leida annabki tulemuse, kus lavalt voogab alla veenev, usutav, elujõust pakatav elamus. See pole kaugeltki nii kerge, kui näib. Nagu vale vürts supis rikub kogu roa, võib ka niivõrd väike asi nagu mööda valitud helifoon panna nahka suure osa moekunsti ilust. Aplaus neile tundlikele ja visahingelistele talentidele, kes pähe sähvatanud ideest valmis kollektsioonini jõudsid.

Liisi Tuli debüütkollektsioon Virtuoza - imeline päikesepleekinud gamma, põnevad vormid ja naiselik õrnus. Ning uskumatu - kogu see luksuskangastest ilu on loodud taaskasutuse põhimõttel.

FOTO: Erlend Štaub / kollaaž Kristina

1. Liisi Tui

Harva juhtub, et moenädala debüütkollektsioonist kumab kohe küpse disaineri sügavust, aga Liisi Tui sai sellega hakkama. Moelooja on varem säravalt esinenud Antoniuse ja ERKI moe-show’l. Tundlikult paika timmitud, murtud gamma ning taaskasutuse põhimõttel luksuslikest siidkangastest valminud mood. Öko- on õhus, kuid ma pean tunnistama: midagi tõeliselt hõrku valmib jääkidega töötades kaunis harva, ning seda uhkem, kui see õnnestub... Kuidas parimad moeetendused mõjusid elusana laval, vaata järele videotest!

Beatrice Fenice sünge, ajalooline ja oraakellik kollektsioon raputab nii piireületavate ideed kui pungi stilistikaga. Must katk ei saagi laval lõbus välja näha. Otsi põnevate triipude rägastikust üles peategelased - mesilased!

FOTO: Erlend Štaub / kollaaž Kristina

2. Beatrice

Kui keegi võib Eesti vaikse lainetusega moelahes auga kanda mässaja tiitlit, on see Beatrice! Üle võlli, piiri ja traditsioonide lendab tema fantaasia. Läbisegi ajaloomõjud, kultuuriruumid ja soorollid, kirglik tants vaoshoitud maitse varemetel...

Aldo Järvsoo lummavad veealused haldjad laval publikut võlumas. 

FOTO: Erlend Staub

3. Aldo Järvsoo

Mõnikord tundub, et vahet pole, kust Aldo Järvsoo loomeidee välja õngitseb – kõik muutub tema puudutuse all kullaks. Oma armastust kullasära ja kirgaste toonide vastu ta ei varjagi. «Akvaarium» ei kõla samas kuigi glamuurselt. Kes kaunitaridest tahaks olla kala? Nähes aga, mida Järvsoo akvaristikast vaimustudes lavale võlus, võib hakata endalegi uimesid igatsema. Ava lugu, et näha kõiki kümmet parimat! Vaata videost ja saad tead Aldo uuest kirest, mida ta ise keskealiste vanameeste hobiks hüüab...

Eve Hansoni oskus luua minimalistlike vahenditega enneolematult ägedaid asju vääriks kümmet aplausi. Ja tema mantlid - ütle mulle üks naine, kes neid ei tahaks!

FOTO: Erlend Štaub / kollaaž Kristina

Tagasi üles