N, 2.02.2023

«Võta või jäta» võitis Prantsusmaal parima filmi auhinna

Kultuuritoimetus
«Võta või jäta» võitis Prantsusmaal parima filmi auhinna
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaader filmist "Võta või jäta".
Kaader filmist "Võta või jäta". Foto: Rakvere Teatrikino

EV100 mängufilm «Võta või jäta» võitis Prantsusmaal d'Aubagne rahvusvahelisel filmifestivalil parima filmi auhinna ehk grand prix’. Kahekümnendat korda toimuv filmifestival on kuulus selle poolest, et keskendub filmimuusikale.

«Mul on väga hea meel, et selle filmi minimalistlikku muusikat on oma ala professionaalide poolt märgatud. On juba iseenesest suur au olla valitud selle festivali võistlusprogrammi, mis on pühendunud just filmimuusikale. Ka publik võttis filmi väga hästi vastu. Saalid olid täis ja filmijärgses küsimuste-vastuste voorus esitati palju huvitavaid küsimusi. Hiljem festivali jooksul oli tunda, et film läks paljudele inimestele tõeliselt korda,» kommenteeris festivalil kohapeal käinud filmi helilooja Sten Šeripov.

«Võta või jäta» on praeguseks võitnud preemiaid ja osalenud Poola, Saksamaa, Prantsusmaa, Luxemburgi, Hollandi, Rootsi, Belgia, India,  Ameerika filmifestivalidel. «Võta või jäta» on saadaval DVD-l ja Telia videolaenutuses.

Film «Võta või jäta» kuulub Eesti Vabariik 100 filmiprogrammi. Kokku valmib Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks viis mängufilmi, täispikk animafilm, kaks dokumentaalfilmi ja telesari. Lisainfo leiab www.ev100.ee/filmid

Märksõnad
Tagasi üles