Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Moodne maailm kiusab Kumus budistliku Bhutani teismelisi

Linastub film «Järgmine kloostrivaht» Kumus. FOTO: Kaader filmist

Muutuva maailma eest ei päästa isegi kõrged mäed. Kumu kultuuriteemaliste dokumentaalfilmide sarja järjekordne film on sellest, kuidas mõjutab moodne aeg budistliku kuningriigi Bhutani traditsioonilist eluviisi. Linastub film «Järgmine kloostrivaht».

Teismeline Gyembo ei erine teistest maailma poistest – ka talle meeldivad jalgpall, Facebook ja tüdrukud. Isa aga tahab, et Gyembo hakkaks mungaks ja võtaks üle tema ameti – sadu aastaid nende perekonna valduses olnud templi eest hoolitsemise. See paneb poisi raske valiku ette, mida ei tee põrmugi lihtsamaks õde Tashi, kes soovitab talitada südame järgi – temagi tundmused on teistsugused kui Bhutani perekondades kombeks.

Arun Bhattarai ja Dorottya Zurbó film «Järgmine kloostrivaht» tõstatab kahe põlvkonna erinevate unistuste kaudu küsimuse Bhutani identiteedi ja tuleviku kohta globaliseeruvas maailmas.

Maailma tuntuim, Amsterdami dokumentaalfilmide festival valis «Järgmise kloostrivahi» 2017. aastal debüütfilmide võistlusprogrammi.

Seanss leiab aset kolmapäeval, 27. märtsil kell 18 Kumu auditooriumis ja on tasuta. Film on ilma tõlketa, ingliskeelsete subtiitritega. Kultuuriteemaliste filmide sarja «Kumu dokumentaal» korraldavad Kumu ja PÖFF.

Tagasi üles
Back