Eesti filmid jõudsid Euroopa suurimale animafilmifestivalile

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Chintis Lundgreni film «Toomas teispool metsikute huntide orgu».
Chintis Lundgreni film «Toomas teispool metsikute huntide orgu». Foto: Kaader filmist

Eesti on Annecy rahvusvahelisel animafilmide festivalil esindatud seitsme lühifilmiga. Kolm filmi linastub lühifilmide põhivõistlusprogrammis ning üks erivõistlusprogrammis. Lisaks valiti festivalile kolm tudengifilmi.

Lühifilmide põhivõistlusprogrammis linastuvad Chintis Lundgreni «Toomas teispool metsikute huntide orgu», Kristjan Holmi «Elu24» ning Morten Tshinakovi ja Lucija Mrzljaki «Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses». Esimene neist, «Toomas teispool metsikute huntide orgu», teeb Annecy filmifestivalil rahvusvahelise esilinastuse. Chintis Lundgrenilt on festivalil lisaks Ottawa rahvusvahelise animafilmide filmifestivali jaoks tehtud reklaamklipp.

«Toomas teispool metsikute huntide orgu» tootjad on Chintis Lundgreni Animatsioonistuudio Eestist, Adriatic Animation Horvaatiast ja Miyu Productions Prantsusmaalt. «Elu24» taga on Eesti stuudio Karabana. Horvaatia-Eesti koostöös valminud «Briljantsuse demonstratsioon neljas vaatuses» Eesti tootjaks on Eesti Joonisfilm.

Erivõistlusprogrammis «Perspektiivid» linastub Anu-Laura Tuttelbergi «Talv vihmametsas». Sürreaalse alatooniga nukufilm võeti üles Mehhikos, Chiapase osariigis ning Peruus, Amazonase vihmametsas. Film on valminud Eesti, Leedu ja Mehhiko ühistööna. Filmi Eesti poolseks tootjaks on Nukufilm.

Tudengifilmidest valiti festivalile Sander Joone «Sounds Good», Jung Hyun Kim’i «Sweet Sweat» ning Mari Kivi ja Liis Koka ühistööna sündinud «Toiduahel» Kõik kolm filmi on valminud EKA animaosakonnas. Filmid osalevad tudengifilmide võistlusprogrammis.

Paralleelselt festivaliga toimub MIFA filmiturg. Igal aastal toovad festival ning turg kokku üle kümne tuhande animavalla professionaali – produtsendid, levitajad, režissöörid ning ajakirjanikud. Tänavune Annecy filmifestival toimub 10.-15. juunini.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles