K, 28.09.2022

Estonia teatri lavale jõuab aegumatu armastuslugu

Kultuuritoimetus
Estonia teatri lavale jõuab aegumatu armastuslugu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Alena Shkatula Juliana ja Philip Hedges Romeona
Alena Shkatula Juliana ja Philip Hedges Romeona Foto: Rünno Lahesoo

Täna, 29. märtsil, algusega 19:00 esietendub Estonia teatris Sergei Prokofjevi ballett «Romeo ja Julia», mille on lavale seadnud Eesti Rahvusballeti juht Toomas Edur. Lavastuse kostüümid ja dekoratsioonid on loonud Iir Hermeliin. Esietendusel tantsivad nimiosades Alena Shkatula ja Philip Hedges, dirigeerib Kaspar Mänd.

Eesti Rahvusballeti juht, lavastaja ja koreograaf Toomas Edur: «Ma tahtsin Shakespeare’i ainetel loodud «Romeo ja Juliaga» tuua lavale aegumatu armastusloo, mis puudutaks igaüht. Tantsukeelde panduna on minu üheks eesmärgiks olnud tuua lavastusse veidi teistsuguseid tantsunumbreid, mis oleksid huvitavamad nii tantsijatele kui ka publikule.»

Edur loodab, et balletti vaatama tulevad inimesed mõtlevad kaasa ja seaksid mõnikord küsimuse alla kehtivaid ühiskonnanorme, millest lastakse tihti oma otsuseid mõjutada. «Kõige olulisem on kuulata oma südant,» lisas Edur.

Prokofjevi muusika ja Eduri uudne koreograafia valavad Shakespeare’i ajatu meistriteose muusika- ja tantsukeelde. Kahest vaenutsevast suguvõsast pärit armastaja traagilises loos ühinevad armastus esimesest silmapilgust ja keelatud kirg – joovastav sulam, mis jätab noored armastajad võimukate perekondade ja oma südametarkuse meelevalda.​

Märksõnad
Tagasi üles