E, 25.09.2023

Telliskivi Loomelinnak tähistab oma 10. sünnipäeva festivaliga

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Tallinna linnavalitsus kaaluks alkoholimüügi piiramisel erandi tegemist näiteks Telliskivi loomelinnakule, kuid Eesti seaduste järgi peab kohalik omavalitsus oma territooriumil tegutsevaid ettevõtteid võrdselt kohtlema.
Tallinna linnavalitsus kaaluks alkoholimüügi piiramisel erandi tegemist näiteks Telliskivi loomelinnakule, kuid Eesti seaduste järgi peab kohalik omavalitsus oma territooriumil tegutsevaid ettevõtteid võrdselt kohtlema. Foto: Pressifoto

​26. aprillist kuni 5. maini tähistab Tallinna üks kihavamaid ja loomingulisemaid areaale – Telliskivi Loomelinnak oma ümmargust sünnipäeva. Tähtpäev pakub võimalust rännata linnaku minevikus ja peidetud aladel, osaleda teemapäevadel ja -tuuridel ja muidugi ka mitmel erakordsel prallel.

Kümme aastat tagasi oli endine Kalinini tehas veel räämas koloss. Uus elu tärkas piirkonnas koos Telliskivi Loomelinnaku tekkega ning samal ajal hakkas kiirelt arenema ka Kalamaja.

«Kümne aastaga on siinsed loomeettevõtted rajanud priske kultuurikihiga vundamendi ning kontrast minevikuga on lausa oivaline. Kunagi toodeti siin pooljuhtseadmeid esimesele nõukogude kuukulgurile. Tehti komponente elektrijaamadele, raudteedele, kaitsetööstusele ja lennujaamadele. Nüüd valmib alal sootuks teistlaadi toodang. Muu hulgas ka näiteks kümme tonni La Muu jäätist ja 70 000 pätsi Muhu leiba aastas,» kirjeldab Loomelinnaku sisujuht Bianka Soe.

Sünnipäeva festival kostitab mitmete põnevate sündmustega. Loomelinnaku väligaleriis avatakse Iris Kivisalu fotonäitus «Enne/Pärast», kus võrreldakse tehase aega tänase päevaga. Eesti Kunstiakadeemia loob loomelinnakust inspireeritud kostüümidega moeetenduse ning avab tarbimisühiskonna valukohti muljuva installatsiooni. Linnakut vallutav Labürindi pidu lubab öö läbi linnaku varjatud soppides orienteeruda.

Toimub rula ja ratta päev, mil ärkab ellu siit kunagi alguse saanud Haigla rulapark. Festivali esimesel pühapäeval toimub Sünnipäevaklubi ning ka iganädalane Kirbuturg tähistab oma 10. sünnipäeva. 1. mai ootab linnakusse just lapsi ja peresid. Linnaku restoranid pakuvad sünnipäeva erimenüüd ja -tooteid.

10 päevaks avatakse pop-up-pood «Made in Loomelinnak», kust leiab linnaku seinte vahel ja spetsiaalselt sünnipäevaks valminud loomingut. Mitmepäevane erisündmus «Peidus pool» lubab piiluda aga linnaku loojate tagatubadesse.

Telliskivi Loomelinnak on ühelt poolt omanäoline linnaruum, mis pulbitseb kultuurist, disainist, tänavakunstist, söögikohtadest ja ärksatest äridest. Teisalt on loomelinnak Eesti suurim loomemajandusliku ettevõtluse keskus, mida peab enda koduks 250 loomeettevõtet ja vabaühendust. Linnakus leiab aastas aset üle 600 kultuurisündmuse ning külastajaid satub neile pea miljon.

Festivali programm

Üritus facebookis

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles