Kumu ekraani vallutavad koerad

Kumu dokumentaal näitab filmi «Sõbrake».

FOTO: Kaader filmist.

Kumu kunstiteemaliste dokumentaalfilmide programmis jõuab kolmapäeval ekraanile linateos, mis võiks olla kohustuslik kõigile neile, kes armastavad koeri.

Hollandi režissööri Heddy Honigmanni film «Sõbrake» («Buddy») on südamlik dokumentaalfilm inimeste ja koerte sõprusest, portreteerides kuut juhtkoera ja nende peremehi, kes ilma neljajalgsete kaaslasteta end abituna tunneksid.

Kaiko, Kay, Mister, Utah, Makker ja Missy on treenitud aitama puudega inimesi. Nad on alati olemas ega lahku minutikski oma peremehe kõrvalt, olles neile silmade, käte ja jalgade eest, aga ka lihtsalt trööstijaks, aidates üle saada kõige suurematest muredest.

«Pühendan filmi oma vanaemale, kes õpetas mind armastama ja usaldama koeri: meie kõige ustavamaid sõpru, tõelisi liitlasi ja parimaid lohutajaid,» kuulutab autor filmi lõputiitrites.

Maailma suurimal, Amsterdami dokumentaalfilmide festivalil oli «Sõbrake» üks publiku lemmikfilme.

67-aastase Honigmanni retrospektiive on näidatud Pariisis Pompidou keskuses ja New Yorgi moodsa kunsti muuseumis. Tema filmid «Maa-alune orkester», «O amor natural», «Dame la mano» ja «Igavesti» on kuulunud ka Pärnu filmifestivali kavva.

3. aprillil kell 18 Kumu auditooriumis aset leidva seansi juhatab sisse Eesti Juhtkoerte Kasutajate Ühingu juhatuse liige Christel Sogenbits.

Film on ilma tõlketa, ingliskeelsete subtiitritega. Sissepääs tasuta.

«Sõbrake» juhatab ühtlasi sisse kultuuriteemaliste filmide sarja «Kumu dokumentaal» kevadhooaja. Aprillis ja mais jõuavad ekraanile filmid, milles portreteeritakse legendaarset tootedisainerit Dieter Ramsi («Rams»), inglise fotograafi, kirjanikku, maalijat ning moe- ja lavakujunduskunstnikku Cecil Beatonit («Armastusega, Cecil!»), vastuolulist avangardist-konstruktivisti Gustavs Klucist («Klucis. Kunstniku dekonstrueerimine”), USA underground-filmitegijat Barbara Rubinit («Barbara Rubin ja plahvatuslik New Yorgi underground») ja 1970. aastate lõpuperioodil Manhattanil tegutsenud legendaarset klubi Studio 54 („Studio 54”). Eriseanss on pühendatud anarhitekt Gordon Matta-Clarkile, kelle näitus on praegu avatud Kumus.

Kevadhooaeg lõpeb 29. mail, kui linastub «Vein on meie veri» – maailma vanimast veinimaast Gruusiast ja sealsest iidsest veinivalmistamise traditsioonist.

Kokku jõuab kevadel ekraanile kaheksa dokumentaalfilmi.

Kultuuriteemaliste filmide sarja «Kumu dokumentaal» korraldavad Kumu ja PÖFF.

Tagasi üles