XVI rahvusvaheline koorifestival «Tallinn 2019» toob Tallinna üle 1300 laulja 12 riigist!

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Koorifestival «Tallinn 2019»
Koorifestival «Tallinn 2019» Foto: Plakat

11.-13. aprillil toimuval koorifestivalil osaleb 33 koori, riikidest on esindatud Austria, Leedu, Läti, Mehhiko, Poola, Rootsi, Saksamaa, Sloveenia, Soome, Ungari, Venemaa ja loomulikult Eesti.

Koorid võistlevad omavahel laste-, noorte-, nais-, mees-, sega-, poistesega- ja kammerkooride  kategooriates, rahvamuusikas ja nüüdisaegses muusikas. Esimesele voorule järgneb Grand Prix' voor, kuhu pääseb võistlema kuni kuus parimat. Võitjate vahel jagatakse rahvusvahelise žürii otsuse kohaselt konkursi preemiafond 25 000 €.

Žüriisse kuuluvad dirigent ja helilooja Bo Holten (Taani), dirigent ja Oregoni Ülikooli koori- ja vokaalmuusika osakonna juhataja Sharon J Paul (USA), dirigent Mathieu Romano (Prantsusmaa), dirigent ning koorikultuuri arendaja Māris Sirmais (Läti) ja dirigent Aarne Saluveer (Eesti).

Koorifestivali kunstiline juht on Kaspar Mänd.

Festivali avakontserdil neljapäeval, 11. aprillil kell 18.00 Tallinna metodisti kirikus astuvad üles Vox Clamantis Eestist, Spira Ensemble Soomest, Coral Ensamble México AC Mehhikost,

THK Kullo tütarlastekoor Ellerhein Eestist ja Roganova Noortekapell Harmoonia Venemaalt.

Neljapäeval kell 22.00 toimuval öökontserdil Hopneri majas esinevad Carolinae Damkör Rootsist, kammerkoor Collegium Cantus  Venemaalt  ja segakoor Viva Brežice Sloveeniast.

Reedesel päeval on Tallinna metodisti kirik konkursi päralt – võistlevad laste-, noorte-, nais-, mees-, poistesega-, sega- ja kammerkoorid ning rahvamuusika kategooria koorid.

Reedel kell 19.00 toimub kontsert Hopneri majas, kus esinevad THK Kullo lastekoor Ellerhein ja kammernaiskoor Sireen Eestist ning kammerkoor Candomino Soomest.

Reedel kell 20.00 toimuval kontserdil Tallinna Jaani kirikus esinevad kammekoor Härlanda Voces Rootsist, poistekoor Gintarėlis Leedust, Spira Ensemble Soomest ja Tartu Noortekoor Eestist.

Laupäeva hommikul kell 9.30 astuvad Estonia kontserdisaalis võistlustulle kaasaegse muusika  kategooria koorid.

Laupäeval kell 12.00 esinevad Tallinna Jaani kirikus kammerkoor Medici pro Musica Poolast, kammerkoor Cantares Venemaalt, Carnikava segakoor Vēja Balss Lätist, Schwerini Muusikagümnaasiumi noortekoor Saksamaalt ja üle-eestiline tütarlastekoor Ilmalilled.

Grand Prix’ voor algab Estonia kontserdisaalis laupäeval kell 15 ning seal saab kuulata festivali parimaid.

Festivali passid ja piletid on müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.

1972. aastast Tallinnas toimuv konkurss on Eesti ainus rahvusvaheline koorikonkurss ning osalema on kutsutud kõik kooriliigid üle kogu maailma. Festivali korraldab Eesti Kooriühing ning see toimub Tallinnas üle aasta.

Tagasi üles