Surmametali absoluutne kuningas Behemoth esineb sügisel Tallinnas

Behemoth

FOTO: Grzegorz Gołębiowski

Tõeline metal-muusika kahurvägi koosseisus Behemoth, Zeal & Ardor, Whoredom Rife ja In Twilight's Embrace annab suurejoonelise lava-show 2. oktoobril Helitehases.

Poolas alguse saanud ja Euroopa surmametali absoluutseks krooniks tõusnud Behemoth on 28 tegutsemisaasta jooksul välja andnud 11 täispikka stuudioalbumit ja kuus live-albumit. Nende viimane, mullu ilmunud «I Loved You at Your Darkest» võeti kriitikute poolt vastu kiidusõnadega. Bändi etteasted on tuntud oma teatraalsuse ja tervikliku kontseptsiooni poolest, luues lavale täiesti omaette maailma.

Legendaarse Behemothi ninamehe Nergali sõnul on selle tuuri näol tegemist nende suurimate show'dega. «Toome publikuni tipptasemel produktsiooni ja verivärske setlist'i! Meiega on kaasas auväärne seltskond: In Twilight's Embrace, Norra black metal'i koosseis Whoredom Rife ja täiesti omanäoline artist Zeal & Ardor.»

Zeal & Ardor tõmbab üha enam melomaanide tähelepanu oma unikaalsuse tõttu – nimelt integreerivad nad raskesse muusikasse soul'i, gospeli ja blues'i elemente. Esimene album «Devil Is Fine» tuli välja Manuel Gagneux’ sooloprojektina, kuid tänaseks on koosseis laienenud kuueliikmeliseks. Tõtt-öelda on sellist muusikat keeruline kirjeldada ning ainuke viis asjast selge pilt saada on seda omal nahal kogeda!

Kõige ehedamat Norra black metal'it pakub muusikasõpradele Whoredom Rife. 2014. aastal kokku tulnud duo toob publikuni karge ja talvise helipildi, mille juures põhjamaade raskemuusika austajad hindavad kõrget kvaliteeti ja läbimõeldud ülesehitust.

Samuti Poolast pärit In Twilight’s Embrace, kes on katsetanud nii meloodilise metal'i kui metalcore’i soundiga, on tänaseks kanda kinnitanud black metal'i vallas. Kui varem esitati peamiselt ingliskeelset muusikat, siis 2018. aastal astuti julge samm ning nende viies album Lawa kõlab üdini poola keeles.

Tagasi üles