P, 29.01.2023

Reedel toimub Rainer Jancise juubelikontsert

Kultuuritoimetus
Reedel toimub Rainer Jancise juubelikontsert
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rainer Jancis
Rainer Jancis Foto: Kuvatõmmis

19. aprillil kell 21 toimub Tallinnas U3 kontsertklubis Rainer Jancise juubelikontsert. Kontserdil esineb ansambel Metro Luminal, mille helilooja ja asutajaliige on Jancis olnud aastast 1988. Erikülalisena astub lavale Riho Sibul.

Rainer Jancis on eesti helilooja, kitarrist ja produtsent, kelle viljaka tegevuse tulemusena on sündinud muusikat filmidele ("Keti lõpp" 2017, "Mina olin siin" 2008, "Buratiino" 2009, "Armulaud" 2007 jpt.), ballettidele ("Ninasarvik" 2017, "Tantsumaraton" 2006), telesaadetele ("Kolmeraudne", "Koosolek", "Ruudumäng"). Samuti Jaan Toomiku, Ene-Liis Semperi, Raoul Kurviza, Mark Raidpere videoteostele ja performancitele 90ndatel kuni tänaseni.

Rainerilt on ilmunud enam kui 10 CD-d, 4 vinüüli, 5 kassetti, eesti rockmuusika klassikaks muutunud Metro Luminali albumid "Ainult rottidele", "Coca Cola", "Sinus". Produtseerinud on ta Eesti parimate rockartistide loomingut nagu Zahir "Green means Go", Kriminaalse Elevandi kõik plaadid, Sõpruse Puiesteed, Vennaskonda ja Unenäopüüdjaid.

Peale heliloomingu on Jancis kirjutanud ka kultusliku raamatu "Valgus tunneli lõpus. Unenägu Metro Luminalist", Metro Luminali laulutekste, sealjuures kogu viiimase plaadi "9-5" lüürika ja klassikalised hitid, nagu "Ta õrnas käes", "Laupäeva öö", "Sügishetk". Sealjuures on Rainer Jancis tuntud ka avangardse vabaimprovisatsiooni ühe võtmekujuna Eestis, olles Priit Pääsukese filmi "Impromtu" (2015) keskkuju, mis pälvis Postimehe hinnangul Eesti kõigi aegade parima muusika filmi tiitli. Lisaks oli Jancis filmi helirežissöör.

Rainer Jancis on esitanud improvisatsioonilist muusikat koos absoluutsete maailma tippudega New Yorgis, Berliinis, Pariisis, nagu Kevin Shea, Tim Dahl, Elliot Sharp, Andrea Belfi, Le Quan Ninh, Jimmy Tenor, John Schrödel, Daniel Schröteler, Antonis Anissegos. 90ndatel korraldas Jancis koos Aivar Tõnsoga elektroonilise muusika ja kitarri sümbioosüritusi "Windows", millest ühel mängis 8 tundi väldanud kitarrisoolo, mida võib pidada Eesti kõigi aegade pikimaks. "Windows" üritustel osalesid mitmed praegused muusika prominendid nagu Jaan Pehk, Bonne (Pedigree) jpt. Hetkel on Rainer "Herzog" Jancise põhiprojektiks taas ansambel Metro Luminal, millega astutakse üles TV3 saates "Muusika Karikas" ning millega plaanitakse ka veel sel aastal uue helikandjani jõuda.

ALBUMID

2018 - “Üheksast Viieni”, Metro Luminal/Vaiguviiul

2016 - “Hibernatus”, Rainer Jancis /VersusTrade

2015 - “Greedy Shopping Disaster”, Rainer jancis /VersusTrade

2015 - “Szczyz”, MC Andrea belfi&Rainer jancis /Trash Can Dance

2012 - “Looper”, MC /Trash Can Dance

2011 - “100% Totally Free Ringtones”, The Spinning Wheels Drive Band/VersusTrade

2009 - “All”, sooloalbum/VersusTrade

2008 - “Sassis”, Metro Luminal/VersusTrade

2004/2008 - “Gelibte S-bahn im Berlin”, Lihtsalt Trio/Hyperrecords (2004), Mode records (2008)

2004 - “Reboot”, Metro Luminal/Hyperrecords

1998 - “Sinus”, Metro Luminal/KosmosControl Records

1995 - “II”, Modern Ethnic/ST.Records

1995 - “I”, Modern Ethnic/ST.Records

1994 - “Ainult rottidele”, Metro Luminal/Kaljukotkas records

1991 - “Coca Cola”, Metro Luminal/Kaljukotkas records

METRO LUMINAL

Robin juhkental - laul

Rainer Jancis - kitarr

Kalle Nettan - bass

Marko Atso - trummid

Märksõnad
Tagasi üles