L, 10.12.2022

Eesti Festivaliorkester läheb Jaapanisse sõnumit viima

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Eesti Festivaliorkester läheb Jaapanisse sõnumit viima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Jaapanis armastakse klassikalist muusikat ja seetõttu tahavad seal mängida kõik hinnatud orkestrid, ka Paavo Järvi Eesti Festivaliorkester. 
Jaapanis armastakse klassikalist muusikat ja seetõttu tahavad seal mängida kõik hinnatud orkestrid, ka Paavo Järvi Eesti Festivaliorkester. Foto: Sander Ilvest / Postimees

«Ja kuidas me kõlame veel peale kuuendat kontserti!» lausub Paavo Järvi, uhkusenoot hääles. On pühapäeva õhtu, just on lõppenud ovatsioonidega vastu võetud kontsert Estonias ning järgmisel hommikul stardib Eesti Festivaliorkester (EFO) Tallinnast Jaapani poole, et kaugel maal anda kuuel päeval kuus kontserti.

«Kõike on võimalik paremini teha, igat lauset on võimalik paremini öelda, natuke paremini sõnastatult, lisada rohkem huumorit või karakterit. Võimalused lõpevad siis, kui fantaasia lõpeb. Nii on ka muusikaga,» kommenteerib Tallinna kontserti Paavo Järvi. «Aga uhke tunne oli.» Viimane kord mängis EFO koos eelmise aasta augustis, mil esineti BBC Promsil Londonis ja Hamburgi uues kontserdimajas. 

Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester BBC Promsi proovis. FOTO:
Paavo Järvi ja Eesti Festivaliorkester BBC Promsi proovis. FOTO: Foto: Kaupo Kikkas
Märksõnad
Tagasi üles