Esitletakse uut eesti novellikogumikku

Kultuuritoimetus
Copy
«Eesti novell 2019».
«Eesti novell 2019». Foto: Raamat

Neljapäeval, 2. mail kell 18 esitetakse Tartu Kirjanduse Majas ja 17. mail kell 18 Tallinna Kirjanike Maja Musta laega saalis kogumikku «Eesti novell 2019», mille on koostanud Made Luiga, Kajar Pruul, Maia Tammjärv, Urmas Vadi. Uue raamatu autorid on: Tauno Vahter, Toomas Haug, Armin Kõomägi, Taavi Eelmaa, Kaarel B. Väljamäe, Maarja Kangro, Kai Kask, Toomas Vint, Margit Lõhmus, Janar Ala, Andrus Kasemaa, Riste Lehari, Tõnis Tootsen, Ave Taavet, Madis Aesma, Urmas Vadi, Jan Kaus, Tiit Aleksejev ja Johannes Semper.

Lõikav satiir, muhe huumor, tõsipaatoslik elukaemus, elu pärast surma, seksuaalhälbed, kasside hingeelu, õnnelik lõpp – need on vaid mõned märksõnad vastilmunud «Eesti novell 2019» kogumikust. Kõige rohkem, nagu arvata võibki, on raamatus surma ja armastust, neid elu suurimaid müsteeriume. Ja maaelu. Sest me oleme ikkagi maarahvas, kes tunneb ennast ainult siis kindlalt, kui külmal talvel puud otsa ei saa.

«Eesti novell 2019» on teine raamat sarjast, kuhu neli koostajat on valinud põnevaid ja eriilmelisi palu möödunud aasta novellisaagist. Lisaks Tuglase novelliauhinna saanud lugudele on uudisjutumaastikul muudki huvitavat, mis aga pahatihti laiema lugejaskonna ja tunnustuse eest varjule jääb. Sel aastal on kogumikus 18 lugu, sajanditagust kirjanduspilti esindab otse Siuru kaante vahelt tänapäeva tõstetud Johannes Semper.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles