R, 9.06.2023

Endla Teatris esietendub Shakespeare'i komöödia

Kultuuritoimetus
Facebook Twitter
Comments
Endla Teatri Suures saalis esietendub William Shakespeare’i komöödia «Windsori lõbusad naised». Vasakult Carita Vaikjärv, Peeter Tammearu ja Kleer Maibaum-Vihmar.
Endla Teatri Suures saalis esietendub William Shakespeare’i komöödia «Windsori lõbusad naised». Vasakult Carita Vaikjärv, Peeter Tammearu ja Kleer Maibaum-Vihmar. Foto: Gabriela Liivamägi

Laupäeval, 4. mail esietendub Endla Teatri Suures saalis William Shakespeare’i komöödia «Windsori lõbusad naised», mille lavastaja on Ingomar Vihmar ja kunstnik Jaanus Vahtra. Lavastus viib publiku väiksesse Windsori linnakesse ning räägib loo abielust, rikkusest, armukadedusest ja valedest.

Väikelinnas peatuv härra John Falstaff otsustab oma kahaneva pangaarve täitmiseks võrdselt võrgutada kaks linnakese jõukaimat naist. Millega veetlevalt vananev alkohoolik aga arvestada ei oska, on naiste abikaasade armukadedus ning prouade endi ettevõtlikkus. Nutikate naiste osavate niiditõmmetega kaasneb paras ports jama Falstaffile ning rohkelt naeru nii naistele endile kui publikulegi.

Komöödia „Windsori lõbusad naised“ tõlkija on Georg Meri, valguskunstnik  Margus Vaigur ja muusikaline kujundaja Ingomar Vihmar. Lavastuses mängivad Peeter Tammearu, Carita Vaikjärv, Kleer Maibaum Vihmar, Märt Avandi, Gert Raudsep, Tambet Seling, Lauri Kink, Nils Mattias Steinberg, Karl-Andreas Kalmet, Sander Rebane, Fatme Helge Leevald, Carmen Mikiver, Jaan Rekkor, Ago Anderson, Meelis Rämmeld ja Ingomar Vihmar.

Etendused toimuvad 4., 10., 11., 23. ja 24. mail, 30. augustil, 7. ja 27. septembril Endla Teatris, 13. mail Eesti Draamateatris, 15. mail Haapsalu Kultuurikeskuses ja 23. septembril Ugala Teatris.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles