Eesti kuninganna ja big mama

Heili Sibrits
, kultuuritoimetuse juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo. Plakatitel on näha Kris Lemsalu nägu.
Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse juhataja Maria Arusoo. Plakatitel on näha Kris Lemsalu nägu. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Sel nädalal avatakse üks maailma olulisimaid kunstinäitusi, Veneetsia kunstibiennaal. Eestit esindab omanäolise visuaalse keelega kunstnik Kris Lemsalu, kes oma töödes kasutab kombineeritud tehnikaid ning võtteid keraamikast, installatsiooni- ja performance’i-kunstist. Kris Lemsalu teoste käivitav jõud on tihti isiklikud läbielamised ja lood, mille põhjalt loob kunstnik laiemaid üldistusi võimaldavaid misanstseene.

Mida täpsemalt ametlikult 10. mail avatavas näitusel näeb, jääb kunstniku soovil suuresti saladuseks. Kunstnik eelistab enne tähtsat näitust keskenduda ettevalmistusele ning näitust «Birth V – Hi and Bye» ja Veneetsia biennaali laiemalt tutvustab Eesti paviljoni komissar, Kaasaegse Kunsti Eesti Keskuse (KKEK) juht Maria Arusoo.

Tagasi üles