Kirjanik Ene Mihkelsonile pühendatakse pink

Kultuuritoimetus
Copy
Ene Mihkelson
Ene Mihkelson Foto: Peeter Langovits

10. mail kell 15 avatakse Prima Vista raames Tartus Küüni tänaval kirjanik Ene Mihkelsonile pühendatud pink, mille seljatoe on valmistanud skulptor Bruno Kadak.

Ene Mihkelsoni nimelise pingi paigutamist Tartu linnaruumi on eest vedanud Ene Mihkelsoni Selts ja Tartu linn. Kirjandusteadlase ja Ene Mihkelsoni Seltsi juhatuse liikme Marin Laagi sõnul paigutatakse pink Küüni tänavale pargi kõrvale, sest ka kirjanike endale meeldis seal sageli peatuda. «Soovime, et ka teised möödujad saaksid siin jalga puhata ja hinge tõmmata ning koos Ene ja tema luuleridadega inimeseksolemine üle järele mõelda.»

Pingil meenutatakse Ene Mihkelsoni kui Tartu linna aukodanikku, kirjanikku, mõtlejat ja sõpra. Pingile lisatud QR koodi kaudu pääseb iga huviline Ene Mihkelsoni enda häälega loetud luuleni.

Pingi avamisel kõlab Ene Mihkelsoni luule näitleja Kaija M. Kalveti esituses. Tervitussõnad on nii Tartu linna, Ene Mihkelsoni Seltsi kui ka Eesti Kirjanike Liidu esindajailt.

Ene Mihkelsoni Selts asutati Tartus, 12. mail 2018. 10. mail 2019 peab selts on esimest aastakoosolekut ja teeb vahekokkuvõtteid seni tehtust ja vaatab 2019. aasta edasistele plaanidele. 2019. aasta oktoobris oleks kirjanik Ene Mihkelson saanud 75. aastaseks. Sel puhul toimub 18.-19. oktoobrini 201 Tartus Eesti Kirjandusmuuseumis ja Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonnas kirjaniku loomingule pühendatud konverents «Elu. Aeg. Lugu. Kirjanik Ene Mihkelson 75».

Ene Mihkelsoni luuletused leiab kuulamiseks siit: http://www.enemihkelsoniselts.ee/enemihkelson/luuletused

Rohkem infot Ene Mihkelsoni Seltsi kohta: www.enemihkelsoniselts.ee

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles