Veneetsia kuraatorikonkursi tähtaeg hakkab kukkuma

Üleujutus Veneetsias. «Nõrk monument» FOTO: Thereza Šulca

FOTO: Thereza Šulca

Eesti Arhitektuurikeskus (EAK) on välja kuulutanud rahvusvahelise konkursi, et leida parim idee ja kuraator Eesti väljapanekule 2020. aastal toimuval Veneetsia XVII arhitektuuribiennaalil.

Võistluse eesmärk on leida parim ideekavand, mis tutvustab Eesti arhitektuuri ja linnaehitust ning tõstab meie arhitektide ja arhitektuurimõtte nähtavust maailmas. Võistlusele oodatakse arhitektide, kunstiteadlaste, kunstiajaloolaste, disainerite, sisearhitektide, ajaloolaste jt arhitektuurivaldkonnaga seotud erialase taustaga kuraatorite töid.

Kaheetapilise võistluse esimese etapi tähtaeg on 22. mail kell 12.00 Eesti aja järgi. Teise vooru pääseb viis tööd, teise vooru tulemuste avalik esitlus toimub välkloengu formaadis 13. juunil ning võitjad kuulutatakse välja 21. juunil 2019.

Juba seitmeteistkümnes Veneetsia arhitektuuribiennaal toimub 23. maist kuni 29. novembrini 2020. aastal ja seda kureerib arhitekt ja teadlane Hashim Sarkis.

Võistlustingimused on kättesaadavad SIIT. Varasemate Veneetsias Eestit esindanud ekspositsioonide tutvustused leiab SIIT.

Tagasi üles