Eesti idufirmadest valmib mängufilm «Ükssarvik»

Kultuuritoimetus
Copy
Henrik Kalmet ja Liisa Pulk filmis «Ükssarvik».
Henrik Kalmet ja Liisa Pulk filmis «Ükssarvik». Foto: Kaader filmist

Septembris linastub Eesti kinodes täispikk mängufilm «Chasing Unicorns» (eesti keeles «Ükssarvik»). Film jutustab kahe iduettevõtja (peaosades Liisa Pulk ja Henrik Kalmet) teekonnast «garaažist» Silicon Valleysse.

Lugu põhineb enam kui 30 Eesti iduettevõtja juhtumistel ja kogemusel viimase 15 aasta jooksul. Tempoka filmiga antakse vaatajale autentne ja värvikas pilt tehnoloogiafirma tegemise võlust ja valust. Filmi autoriks ja lavastajaks on edukas tehnoloogia-ettevõtja Rain Rannu, kes proovis filmi alal esimest korda kätt 2016. aastal guerilja-stiilis vändatud filmiga «Ameerika suvi». «Ükssarvik» on tema teine täispikk mängufilm.

«Mulle meeldib teha filme maailmadest, mida hästi tunnen. Soovin rääkida  Eesti idufirmade lugu moel, mis on nii valdkonna inimestele kui laiemale vaatajaskonnale huvitav, aga samas ka õpetlik,» räägib Rannu. Film võeti ülesse 2018.  aasta suvel Eestis ja San Franciscos.

Olulistes kõrvalosades löövad kaasa Eesti päritolu Hollywoodis tegutsev näitleja Johann Urb («CSI: Miami», «Eastwick», «Zoolander») ning Rogelio Douglas Jr. kes muuhulgas mängis kolme Oscariga pärjatud mängufilmis «Whiplash» ning ülimenukas kassahitis «Straight Outta Compton». Lisaks teevad kaasa tuntud Eesti näitlejad Anti Kobin, Roland Laos, Riivo Anton, Rain Tolk jpt.

Filmi operaator on Ants Tammik («Habras loodus», «Tõde ja  Õigus», «Eia jõulud Tondikakul»), kunstnik Katrin Sipelgas («Sangarid», «Must alpinist»), heliloojaks Janek Murd  («Nullpunkt»), produtsentideks Rain Rannu ja Tõnu Hiielaid («Ameerika suvi») ning kaas-produtsendiks Aet Laigu («Ema», «Tuliliilia»).

Tänasest käivitub ka filmi rahvusvaheline ühisrahastuskampaania platvormil Seed & Spark, mille abil soovitakse film teha tasuta kättesaadavaks Eesti koolide gümnasistidele, inspireerimaks neid karjäärivalikus. Lisaks filmile saavad õpilased, õpetajad ja huviringide juhid kaasa toetavad videomaterjalid, kus tuntud idu-ettevõtjad ja «Ükssarviku» filmitegijad loovad sideme filmi-maailma ja päris-maailma vahele.

Filmi produtsendi Tõnu Hiielaidi sõnul on tegemist väga unikaalse ühisrahastuskampaaniaga, kuna raha ei kasutata mitte filmi tootmiskuludeks, vaid hariduslikel eesmärkidel. «Lisaks eraisikutele on ühendust võtma oodatud kõik startupid ja muud ettevõtjad, kes soovivad initsiatiivile õla alla panna,» räägib Hiielaid. Vastu pakutakse võimalust näidata filmi oma ettevõtte või klubi üritustel ja kõiki muid ühisrahastusega kaasa tulevaid boonuseid.

Filmi toodab Rannu ja Hiielaidi produktsioonifirma Tallifornia, kel on lisaks töös veel 3 täispikka mängufilmi andekatelt uue põlvkonna Eesti ja välismaa tegijatelt. Filmi kaasrahastajateks on Eesti Filmi Instituut ja Kultuurkapital.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles