R.A.A.A.M.i teatrisuvi: kaks uuslavastust, kaks monotükki, kaks publikulemmikut

Kultuuritoimetus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
13. juunil esietenduva «Juuditi» nimiosas on Riina Maidre, lavastajaks baškiir Airat Abusakhmanov.
13. juunil esietenduva «Juuditi» nimiosas on Riina Maidre, lavastajaks baškiir Airat Abusakhmanov. Foto: KRÕÕT TARKMEEL

Teatriühenduse R.A.A.A.M. suvisest mängukavast leiab kaks uuslavastust ning publikumenukid varasematest hooaegadest. Teater on lavastama kutsunud hinnatud baškiiri lavastaja Airat Abusakhmanovi ja tänavu presidendilt teenete märgi saanud Madis Kalmeti. Etendusi antakse Tallinnas, Urvastes, Jänedal, Antslas ja Pärnus.

Tallinna Püha Katariina kirikus esietendub 13. juunil piiblilegendist lähtuv A. H. Tammsaare «Juudit». Näidend käsitleb kaasaegseid teemasid nagu võimuiha, sõda, kirg, armastus ja ebaõnnestumise hirm. R.A.A.A.M. ja produtsent Märt Meos on kutsunud klassikat lavastama järjekordse välislavastaja. Baškiiriast pärit Airat Abusakhmanov (1974) on värske Kuldse Maski laureaat, kes tuntud nii omal maal kui ka Venemaal. Kustnik Ervin Õunapuu. Peaosades Riina Maidre ja Üllar Saaremäe, teistes osades Elina Reinold, Kristo Viiding, Markus Truup ja Raimo Pass (Eesti Draamateater).

Villike teatritalus Võrumaal esietendub 13. juulil Jaan Kaplinski «Põgenik». Nägemuslik ning emotsionaalne tekst eestlusest ja eesti inimese väärtushinnangutest. Lavastaja Madis Kalmet ja kunstnik Kristiina Põllu. Monolavastuses astub publiku ette Kristo Viiding. Lugu vabaduseihast, inimväärikuse säilitamisest ning rahvusena püsimajäämisest jõuab lavale vaid kuuel korral.

Lisaks leiab mängukavast Udmurtia lavastaja ja dramaturgi Damir Salimzianovi lavastused «Pikse pill» ja «Praegu pole aeg armastamiseks». Möödunud suvel esietendunud «Pikse pilli» mängitakse ka tänavu Jäneda Pulli tallis. Osades Riina Maidre, Mirtel Pohla, Steffi Pähn, Jarmo Reha, Karl Andreas Kalmet, Veiko Tubin ja Ott Raidmets (Pärnu Endla). Kolmandat suve jätkab publiku võlumist kurbnaljakas lugu “Praegu pole aeg armastamiseks”, mis vahepeal teatripreemiaid ka väljaspool Eestit noppinud. Sel suvel toimuvad etendused Vana-Antsla Teatriaidas Võrumaal. Mängivad Kristo Viiding, Mari-Liis Lill või Ingrid Margus, Martin Kõiv, Ott Kartau, Harriet Toompere (Draamateater) ja Tõnn Lamp (Tallinna Linnateater).

Kõrgel tasemel psühholoogilist teatrit pakub näitleja Argo Aadli monolavastuses «Hullumeelse päevikud». Lavastaja Madis Kalmet. Vaid kolm etendust sel suvel, mis on ühtlasi ka viimased.  

Tagasi üles