Järelvaadatav: XI Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi finaalkontsert

26. mail 2019 kell 19.00 toimub Pärnu kontserdimajas XI Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi finaalkontsert.

Konkursi kuus finalisti esitavad galakontserdi vormis Erki Pehki dirigeerimisel ning Vanemuise sümfooniaorkestri saatel kaks tuntud aariat ooperiklassikast, mida hindab žürii.

Publik saab valida finalistide seast ka oma lemmiklaulja! Tulemused selguvad 20-30 minuti jooksul peale kontserti.

Kontserti vahendavad otseülekandena Klassikaraadio ja PostimeesTV. 

XI Klaudia Taevi nimelise rahvusvahelise noorte ooperilauljate konkursi esimesed voorud toimusid veebruaris ja märtsis üle Euroopa 26 linnas: Amsterdamis, Berliinis, Budapestis, Bukarestis, Cluj-Napocas, Detmoldis, Grazis, Helsingis, Jerevanis, Kaunases, Kiievis, Lvivis, Mainzis, Malmös, Mariboris, Milaanos, Minskis, Moskvas, Oslos, Riias, Sankt-Peterburgis, Sofias, Stockholmis, Zagrebis, Tartus ja Viinis.

Konkursi järgmised voorud toimuvad 21.-26.mai 2019 Pärnus.

T 21. mai kell 22.00 Konkursi pidulik avamine Endla Teatris (osalemine etenduse piletiga).

K 22. mai kell 10.00-17.00 Konkursi II voor Endla Teatris, vaba sissepääs.

N 23. mai kell 14.00-19.00  Konkursi III voor Pärnu Kunstide Majas, vaba sissepääs.

R 24. mai kell 12.00-17.00  Konkursi IV voor Endla Teatris, vaba sissepääs.

P 26. mai kell 14.00-15.30  Hans Nieuwenhuisi loeng noortele ooperilauljatele Pärnu Kunstide Majas, vaba sissepääs.

P 26. mai kell 19.00  Konkursi finaalkontsert Pärnu kontserdimajas, sissepääs piletiga.

Konkursist

Dirigent Erki Pehk arendas PromFesti välja 1996. aastal loodud Klaudia Taevi nimelisest rahvusvahelisest noorte ooperilauljate konkursist, mis on ka praegu festivali keskne sündmus. See konkurss on ainuke järjepidevalt tegutsev rahvusvaheline ooperilauljate konkurss Eestis, mis on tänaseks pälvinud rahvusvahelise maine ning milles osalejate arv kasvab aasta-aastalt. Konkursi žürii koosneb tunnustatud ooperi-asjatundjatest: lauljatest, dirigentidest, agentuuride ja ooperiteatrite esindajatest.

XI Klaudia Taevi nimelise konkursi žürii esinaine on Metropolitan Opera metsosopran Dolora Zajick, kes annab Pärnus ka meistriklassi.

Konkurssi toetab Pärnu linn, Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Seiko, Port Artur, Riia Maja, PostimeesTV ja Baltic Broadcasting OÜ.

Tagasi üles
Back