iDeal kampaania

Rakvere suvelavastus esietendub juba reedel

Toomas Suuman ja Tarmo Tagamets lavastuses "Loojanguekspress".

FOTO: Rakvere Teater

Cormac McCarthyi näidendi «Loojanguekspress» toob Rakveres lavale Peeter Raudsepp. Lavastust aga mängitakse Rakvere raudteegetos aadressil Näituse 4a.

«Loojanguekspress» on filmi «Ei ole maad vanadele meestele» stsenaristi ja paljude üleilmselt tuntud romaanide autori Cormac McCarthy näidend kahele mehele. Rakvere lavastuses mängivad Toomas Suuman, Tarmo Tagamets

24. mail esietenduvat lavastust tutvustatakse järgnevalt: «Rong kihutab. Teine rong kihutab. Rongides on inimesed. Nad kihutavad läbi elu. Üks mees otsustab kihutamise peatada ja hüpata rongi ette. Teine mees on jaamas koristaja ja takistab teda. Ta viib mehe oma koju. Tühja koju. Päraperse. Kodus pole midagi, ainult Piibel laual ja ühepajatoit pliidil.

Korteris laua taga istuvad vastamisi sügavalt jumalasse uskuv endine vang ja elus pettunud ateistist filosoofiaprofessor. Valge ja must. Aga elu ise on harva mustvalge. Nad vestlevad – usust, elust ja maailmast. Pinev kaikavedu, kus kahe vastandliku mehe vaated põrkuvad. Kui palju on vaja selleks, et enda vaated läbi suruda? Ning kellel üldse on õigus öelda, kuidas tuleb elada ja mida uskuda?»

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles