R, 29.09.2023

Neli tantsukunstnikku tulevad uue lavastusega

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
TantsuRUUMi residentide Christin Tauli, Joanna Kalmu, Madli Pavese ja Rūta Pakalnese aka dream dancers tantsulavastuse esietendus Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis toimub 11.juunil.
TantsuRUUMi residentide Christin Tauli, Joanna Kalmu, Madli Pavese ja Rūta Pakalnese aka dream dancers tantsulavastuse esietendus Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis toimub 11.juunil. Foto: Maarja Eliisabet Roosalu

TantsuRUUMi residentide Christin Tauli, Joanna Kalmu, Madli Pavese ja Rūta Pakalnese aka dream    dancers tantsulavastuse esietendus Eesti Tantsuagentuuri teatrisaalis toimub 11. juunil.

Lavastus «dream dancers: THE PROCESS OF UNCLENCHING A FIST» on tantsuline ühismõtisklus kaasaja inimese seisundi üle, mis peaks asetuma unelmate pinnalt loodud unistuste saarele, et luua võimalus uuteks olemisteks.

Õhus on küsimused loodava uusreaalsuse olemusest ja kasulikkusest – kuidas suhestub indiviid suurema võrgustikuga ja vastupidi? Kui sõltumatu ja sõltuv on tants meist endist ja ümbritsevast ilmast? Missugusest tantsust me unistame ja miks? Kas ja missugune on meie tantsu mõju?

Põrand on vaba pehmeks koosolemiseks ja teravaks enesevaatluseks.

Järgides muusika magusaid noote ja maandavaid seisakuid, on tantsijad koos teisenevas, lainetavas, täituvas ja tühjenevas ruumis, kaasaegsete tantsude kasvuhoones, kus unelmad saavad tärgata, teostuda ja lahustuda. Millele osutab tants oma iseeneslikkuses? Mille füüsiline tõlgendus on vaevu puudutavate kehade duett? Kuidas jõuab vaatajani nähtamatu tants?

Lubades mõttelist hägusust ja astudes julgelt illusoorsuse mängumaale, võib leida end võimalikkuse saarelt, kus kohtuda iseendaga ja pidada üks tõsine vestlus tantsuga; kus tants saab olla nähtav ja vali ning kehad luua pinnase põletavatele soovidele, mis väljuvad sõnadega seletatava piiridest.

dream dancers ehk unistavad tantsijad on Christin Taul, Joanna Kalm, Madli Paves ja Rūta Pakalne, kes on kokku saanud TantsuRUUMi (Eesti Tantsuagentuur) residentuuriprogrammi raames. «THE PROCESS OF UNCLENCHING A FIST» on suures plaanis koostantsimise ja koosunistamise tulem, mille esialgseks sooviks oli anda tantsule kui unistusele võimalus saada reaalsuseks, hoolimata sobilike sõnade nappusest, ideede hägususest, selgete põhjuste puudumisest.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles