Ugalas on head ajad, seda kinnitavad nii lavale jõudvate lavastuste tugevus kui ka publiku huvi. Just need kaks asja peavadki teatris kokku saama ning Andres Noormetsa lavastusega «Surmkindlad asjad siin elus» on nii läinud. Tegemist on huvitava ja mitmekihilise lavastusega, kus kogu ansambel näitab suurepärast vormi, lisaks on teema rohkem kui päevakajaline, esitades vaatajale küsimuse, kui traditsiooniline on üks tänapäevane traditsiooniline perekond ja mida üldse tähendab perekond, milliste valikute ette see meid seab, millised raamid ja rollid endaga kaasa toob.
Tellijale
Kui traditsiooniline on üks traditsiooniline perekond?
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Andres Noormetsa lavastuse tugevuseks on delikaatsus ja erapooletus, kuueliikmelise perekonna – isa ja ema ning nende neli täiskasvanud last – lugu jutustades ei vali lavastaja pooli ega näita välja oma tõekspidamisi. Ta laseb meil näha ühe perekonna sisse, nende inimeste hinge, muutes Austraaliast pärit Andrew Bovelli teksti kangelased sama mällusööbivaks nagu näiteks Edward Albee näidendi «Kes kardab Virginia Woolfi?» George’i, Martha, Nicki ja Honey või Tennessee Williamsi «Trammi nimega Iha» Blanche’i, Mitchi või Stanley Kowalski.