E, 2.10.2023

Eia jõuab välismaale

Kultuuritoimetus
Facebook
Comments
Filmi “Eia jõulud Tondikakul” vaadati Pärnus mullu 9451 korda.
Filmi “Eia jõulud Tondikakul” vaadati Pärnus mullu 9451 korda. Foto: Kristjan Mõru

Mängufilmi «Eia jõulud Tondikakul» rahvusvaheline esilinastus toimub Zlini Laste- ja Noortefilmide festivalil.

Täna esilinastub esmakordselt väljaspool kodumaad Anu Auna mängufilm «Eia jõulud Tondikakul». Filmi rahvusvaheline esilinastus toimub Tšehhis, Zlini Laste- ja Noortefilmide festivalil. Tegemist on ühe vanima ja suurima noorele publikule suunatud filmifestivaliga kogu maailmas. Festival toimub tänavu juba 59. korda ning toob publikuni üle 300 filmi rohkem kui viiekümnest riigist. Festivali võistlusprogrammi kuulub 12 mängufilmi, mis kandideerivad Kuldkingakese auhinnale.

«Meie jaoks on suur au, et Eia on valitud sedavõrd maineka laste- ja noortefilmide festivali programmi. Rõõm tõdeda, et meie film on nii suurt huvi äratanud ka väljaspool Eestit ning peagi jõuab film ka välisriikide publikuni» kommenteeris filmi režissöör Anu Aun.

Äsja toimus filmi «Eia jõulud Tondikakul» turulinastus ka Cannesi Filmifestivalil, kus olid filmi esindamas produtsent Maario Masing ning filmi rahvusvaheline levitaja Xiaojuan Zhou Kanada levifirmast Attraction Distribution.

«Loeme Eia tutvustamise Cannesi filmiturul igati kordaläinuks kuna tänase seisuga on film müüdud juba Poola, Taiwani, Hollandisse, Belgiasse ja Luxemburgi,» sõnas filmi produtsent Maario Masing.

Maario Masing osales tänavu ka Cannesi Filmifestivali raames toimunud filmiprodutsentide programmis «Producers Network». Programmi eesmärgiks on viia andekad produtsendid kokku potentsiaalsete kaastootmispartneritega ning aidata neil luua uusi kontakte rahvusvahelises filmivõrgustikus. Masing tutvustas Cannesis võimalikele koostööpartneritele ideed luua järg filmile «Eia jõulud Tondikakul».

«Eia jõulud Tondikakul» on valminud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks.  Filmi peaosades astuvad üles 11-aastane Paula Rits ja 13-aastane Siim Oskar Ots. Lisaks lastele teevad filmis kaasa armastatud näitlejad Jaan Rekkor, vennad Märt Pius ja Priit Pius, Juhan Ulfsak, Tambet Tuisk, Mirtel Pohla, Priit Võigemast, Anne Reemann, Tõnu Oja, Meelis Rämmeld, Maria Annus, Robert Annus ja teised. Näitlejadebüüdi teeb ka lauljanna Liis Lemsalu.

Filmi režissöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik, kunstnik Matis Mäesalu, kostüümikunstnik Eve Gutmann-Valme, helilooja Sten Sheripov, helirežissöör Horret Kuus ja monteerija Margo Siimon. «Eia jõulud Tondikakul» tootjateks on Luxfilm ja Kinosaurus Film. Filmi levitab kodumaal Estonian Theatrical Distribution OÜ ehk Hea Film. Filmi valmimist toetasid EV100, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital, Creative Europe ja TV3.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles