Esitletakse raamatut eesti moe ajaloost

«Eesti moe 100 aastat»

FOTO: Raamat

Reedel, 31. mail kell 15 olete oodatud Piret Pupparti ja Anu Ojavee raamatu «Eesti moe 100 aastat» esitlusele Tallinn Design House’is aadressil Rotermanni 14. EV100 raamatusarja kuuluva teose esitlusel vestleb autoritega moeajakirjanik Kristina Herodes.

Millist riietust kandsid Eesti naised läinud sajandi alguses? Millisest peakattest sai teise maailmasõja ajal võõrsile sunnitud pagulaste seas «eesti müts»? Kuidas on moepilti mõjutanud Muhu saar? Milline osa oli Eesti moeelus Natalie Meil ja Melanie Kaarmal? Kas teadsite, et Eestis tehti aastakümneid moeajakirja, mida luges kuuendik planeedist ehk kogu Nõukogude Liit? Mida tõi meie moeellu iseseisvuse taastamine?

«Eesti moe 100 aastat» vaatleb nii kohalikku riietumiskultuuri kui ka moeringkondade tegevust, alustades omariikluse esimestest kümnenditest ja lõpetades iseseisvuse taastanud Eestiga. Selle pika aja sisse jääb sõda ja mitu okupatsiooni, mis tõid tõsise kultuurikatkestuse ning mõjutasid märkimisväärselt moeelu, rõivatööstust ja tänavapilti.

Raamat on esimene Eesti moeajalugu tervikuna käsitlev emakeelne väljaanne. Ühtlasi on «Eesti moe 100 aastat» sügav kummardus kõigile omamaist rõivakultuuri edendada aidanud inimestele.

Tagasi üles