Nõukogude impeerium ja «arenenud sotsialism», mida selles kultiveeriti, oli jõudnud viimasesse, see tähendab täielikult kõdunenud ja maksimaalselt korruptiivsesse faasi. Pärast Brežnevi kolksuga hauda laskmist surid gerontidest NSV Liidu Ülemnõukogu Presiidiumi esimehed sellises tempos, et see ei olnud enam isegi naljakas. Aastaarvuks kirjutati 1984.
Tellijale
Kellel on Nõukogudemaal hea elada?
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Sellises maailmas tegutseb Mihhail Idovi (stsenarist ja režissöör) filmi «Humorist» peategelane Boriss Arkadjev, keda kehastab Aleksei Agranovitš. Arkadjev on ülipopulaarne juudisoost humorist, mees, kelle sängi viskuvad võluvad austajannad ja keda kutsutakse külalisi lõbustama selle maailma vägevate privaatolengutele. Pole raske näha, et Arkadjevi tegelaskuju on saanud inspiratsiooni sellistest estraadikunstnikest nagu näiteks Mihhail Žvanetski ja Eino Baskin.