K, 30.11.2022

NO99 maja konkurss katkeb rahapuudusel

Otsus langes
Kultuuritoimetus
NO99 maja konkurss katkeb rahapuudusel
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tallinn, 8.11.2018. NO99 teatri viimane etendus.
Tallinn, 8.11.2018. NO99 teatri viimane etendus. Foto: Mihkel Maripuu

Kultuuriministeerium katkestab Sakala 3 teatrimaja ideekonkursi, kuna riigieelarve võimalused on võrreldes konkursi väljakuulutamisele eelnenud ajaga muutunud. Edasised sammud teatrimaja tuleviku kohta otsustakse sügisel, kui on teada täpsem eelarveprognoos.

Kultuuriministeerium kuulutas välja konkursi, et leida Tallinnas Sakala 3 asuvasse teatrimajja püsiv etendustegevus. Kõigi esitatud ideede seast jõudsid konkursi lõppvooru loominguline ühendus Ēlektron ning lavastaja Lauri Lagle.

«Konkurss oli väga tugev ning lõppvooru jõudnud ideed lubaksid loota uue ühiskondlikult väga mõjusa teatri tekkimist. Teiselt pool anname endale aru, et kultuuriministeeriumist ei oleks aus ega võimalik hoida tegijaid nii sügiseni teadmatuses, sest loomingus käib planeerimine väga pika aja peale, sageli üle mitme hooaja. Tekkinud olukord pole kindlasti kellelegi meeldiv, kuid praeguses olukorras on see mõistlik,» ütles kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein.

Sakala 3 teatrimaja jääb praeguse teadmise juures kindlasti kasutusse aasta lõpuni, kuna seal toimuvad külalisetendused ja muud planeeritud üritused. Maja kaugem tulevik selgub samuti sügisel, kui täpsustuvad riigieelarve tegelikud võimalused.

Märksõnad
Tagasi üles