Tallinnas tuleb noorte dirigentide kontsert

Kultuuritoimetus
Copy
Tallinnas tuleb noorte dirigentide kontsert.
Tallinnas tuleb noorte dirigentide kontsert. Foto: Plakat

Pühapäeval, 16. juunil kell 18 korraldab Eesti Kooriühing Tallinnas Metodisti kirikus noorte dirigentide kontserdi, kus esinevad säravad noored interpreedid: Mari Kalling Tallinna Toomkooli mudilaskooriga, Oliver Povel-Puusepp Eesti Rahvusraamatukogu naiskooriga, Priit Rusalepp Tapa Linna Orkestriga ja Valter Soosalu kammerkooriga Kolm Lindu. Kontserdi kunstiline juht on Raul Talmar.

See on juba viies kontsert sarjas "Noored juured", mille eesmärk ongi leida ja toetada andekaid noori dirigente ning anda publikule võimalus nende loominguga tutvuda.

Mari Kalling (s 1989) on laulnud kammerkooris Collegium Musicale ja ansamblis Vox Clamantis. Ta töötab Tallinna Toomkoolis muusikaõpetajana ning mudilaskoori ja lastekoori dirigendina, samuti juhatab segakoori Uue Maailma Koor.

Priit Rusalepp (s 1988) töötab Tapa Linna Orkestri dirigendina, Vanemuise Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeistrina ning Ülenurme Muusikakoolis trompetiõpetajana.

Oliver Povel-Puusepp (s 1992) on juhatanud Saue Poistekoori, praegu juhatab Rahvusraamatukogu naiskoori, Paldiski segakoori ja Eesti Üliõpilaste Seltsi meeskoori. Ta laulab Eesti Rahvusmeeskooris ja kammerkooris Collegium Musicale.

Valter Soosalu (s 1992) töötab dirigendina Kammerkooris Kolm Lindu ja Vanemuise teatri segakooris, samuti tegutseb koormeistrina ja tenorisolistina. Ta on VI Eesti noorte koorijuhtide konkursi võitja ning Eesti Kooriühingu 2014. a noore dirigendi preemia laureaat. Selle suve lõpuks on ta juhatanud kolmel laulupeol: 2019. a pidudel Tartus ja Tallinnas ning 2017. a noortepeol. Selle kõige kõrvalt tegutseb ka rokkbändiga Põhja Konn.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles