Filmisaade: uurime, kes on Nolan ja mille poolest on tema filmid nii erilised
Stuudios erikülaline!

Tere, see on filmisaate «Hendrik Alla liikuvad pildid» 101. osa.

Juttu tuleb Pedro Almodóvari uusimast filmist «Valu ja hiilgus», mis just Eesti kinodesse jõudis. Aga enne seda uurime, mille poolest praegu Tallinnas möllav Christopher Nolan huvitav on ja mis veel tähtsam, miks tema filmidele tasub tähelepanu pöörata. Abiks on Apollo kinoportaali peatoimetaja Liina Ristoja.

Saates lubasin, et panen siia mõned viited, kuidas on Nolani filme seni Eestis vastu võetud. Vajalike andmetega varustas mind Timo Diener filmilevitusfirmast Hea Film.

  • «Pimeduse rüütel» (2008) kogus Eestis linastudes 37 000 vaatajat. See oli aeg, kui superkangelaste filmid ei olenud eriti populaarsed ning neid jõudis vaatama heal juhul kolm korda vähem inimesi. Isegi samal aastal ilmunud «Raudmees» kogus vaid 12 000 vaatajat.
  • «Pimeduse rüütli taastulek» (2012) tõi kinno 45 000 vaatajat. Superkangelaste kaalukategoorias on selle arvu suutnud ületada vaid «Tasujate» sarja kaks viimast filmi.
  • «Algus» (2010) pälvis meil tervelt 62 000 kinokülstust. Kinokassa mõõdupuuga võttes tegi see parema tulemuse kui kõik «Transformerite» filmid ja isegi Bondi-filmid «007: Casino Royale» ja «007: Veidi lohutust». «Alguse»vaatajaarvule pidi alla vanduma ka «Da Vinci kood» ja Ronald Emmerichi katastroofifilm «Päev pärast homset». Mis veel hullem, nii palju ei kogunud Eestis kumbki «Jurassic Worldi» filmidest, mis maailmas ometi miljardi teenisid. Alla jääb ka «Kiired ja vihased 6».
  • «Tähtedevaheline» (2014) oli oma linastumise aastal Eesti konoedetabelis kaastaulu poolest 6. film. Sellest allapoole jäid niisugused menukid nagu «Seks ja linn», «Fantastilised olendid ja kust neid leida», «Doctor Strange», «Bridget Jonesi beebi», «Mr. Beani puhkus». «Tähtedevaheline» on selles kategoorias ka võimsam film kui kõik «Võimatu missiooni» filmid.

Nii et sellega on loodetavasti tõestatud, et Nolan suudab teha kunstiliselt huvitavaid ja mitmeplaanilisi filme, mis ka kõige laiemale publikule huvi pakuvad.

See oli «Hendrik Alla liikuvate piltide» 101. osa. Tänan vaatamast ja kinos näeme!

Tagasi üles
Back