T, 5.12.2023

Triigi Filharmoonia avab hooaja

Kultuuritoimetus
Copy
Triigi sadam
Triigi sadam Foto: Indrek Pajuste

Laupäeval, 22. juunil avaneb Saaremaal Triigi sadamas eksperimentaalne muusika- ja teatrilava Triigi Filharmoonia. Lava on töös juba neljandat hooaega. Hooaja avakontserti annab armastatud produtsent ja helilooja Sander Mölder. Ettekandele tuleb teos TIKS 071, mis sünteesib Muhu ning Saaremaa pärimusmuusikat elektroonika ning erinevate instrumentidega. Õhtul tiksuvad TIKSu DJ-d. Lisaks avatakse hooaja avaõhtul leiutaja, disainer ja fotograaf  Martin Lazarevi näitus “Must – valge seeria”. Tavalisest rohkem on sel hooajal võimalik kuulata ka maailmakuulsaid Eesti naisi: Maarja Nuut, Maria Faust (Shitney Trio) ja Kirke Karja.

Triigi Filharmoonia üritused sellel suvel:

13. juuli - Džässiduo Kirke Karja ja Lauri Kadalipp

Kirke Karja on üks ägedamaid Eesti noori džässipianiste. Ta maandub Triigi Filharmoonia lavale koos andeka saksofonisti Lauri Kadalipuga. Kavas on spetsiaalselt selleks kontserdiks kirjutatud uued lood, mis on tiivustatud džässist.

27. juuli - Shitney: Maria Faust, Katrine Amsler, Qarin Wikström

Shitney on Triigi Filharmoonia suur lemmik Maria Faust (saksofon, efektid) koos Katrine Amsleri (klahvpillid, elektritrummid, mikrokitarr, elektroonika) ja Qarin Wikströmiga (klahvpillid, vokaal, efektid). Shitney on Grrl Power, mis kõige tüünemal, meisterlikumal ja mängulisemal moel luusib ringi free jazz´is, teknos ja 80ndate aastate sündipopis.

29. juuli - Eesti Kunstiakadeemia maalilaager kunstnik Lauri Sillaku juhendamisel

Lisateave: koolitus@artun.ee

31. juuli - Raadio Ööülikool avalik salvestus

Toimub kaks loengut. Sissepääs tasuta.

1. august - Kaschan, Pehk ja Skulatšjova, “Poolkuukaru”

Augustikuu algab Triigi Filharmoonias eriti muinasjutuliselt - Jaan Pehk, Berit Kaschan ja Stella Skulatšjova toovad kokku jutuvestmise kunsti, muusikalised improvisatsioonid ja nüüdisaegse graafika võimalused, et rääkida teile üks muinasjutt. 

3. august - Jõevähipidu ja õhtusöök Triigi Filharmoonias

Menüüs kohalik värske kraam ja kõige paremad vähihooaja maitsed. Lisaks Lõuna-Aafrika ja Prantsuse veinid ning šampanjabaar. Eelbroneerimine: erm.andres@gmail.com

16. august - Hooaja lõppkontsert, Maarja Nuut ja Ruum

Maarja Nuut ja Hendrik Kaljujärv on enigmaatiline, varjude ja valguse vahel liikuv duo. Nad ühendavad oma muusikas möödunud aegade kummalise intuitiivse maailmataju ja tehnoloogilise hea uue ilma. Maarja vokaaleksperimendid, viiul ja looper täiendavad Ruumi abstraktseid elektroonilisi helimaastikke ning köidavad kuulajaid.

Filharmoonia kõrval on avatud ka kohvik Agar-Agar.

Triigi Filharmoonia on eksperimeteeriv muusika- ja teatrilava ehk mereäärne pilkupüüdev saal. Triigi Filharmoonia valmis 2017. aastal ning selle arhitektid on Mihkel Meriste, Riin Kersalu koos Urut Kersalu, Mai Kersalu ja konstruktor Aarne Kauriga. Triigi Filharmoonia neljandat hooaega joonistab Krõõt Kukkur. Triigi Filharmooniat peavad Teele Vares ja Hannaliisa Uusma.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles