P, 27.11.2022

Jaan Tätte õnnelik comeback

Arvustus!
Jaak Allik
, teatrikriitik
Jaan Tätte õnnelik comeback
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaan Tätte komöödias «Õnnelik tund» mängivad Argo Aadli ja Andrus Vaarik Tallinna Linnateatrist, aga ka Kersti Tombak, Nils Mattias Steinberg (Endla) ja Jessica Agneta Kari. Lavastaja Gerda Kordemets.
Jaan Tätte komöödias «Õnnelik tund» mängivad Argo Aadli ja Andrus Vaarik Tallinna Linnateatrist, aga ka Kersti Tombak, Nils Mattias Steinberg (Endla) ja Jessica Agneta Kari. Lavastaja Gerda Kordemets. Foto: Ain Paloson

Suurim rõõm seoses Jäneda Pullitalliteatris etenduva «Õnneliku tunniga» on Jaan Tätte tagasipöördumine dramaturgiasse. Tema näidendeid «Ristumine peateega», «Palju õnne argipäevaks» ja «Latern» on paarikümne aasta jooksul korduvalt lavastatud nii meie kutselistes kui ka harrastusteatrites. «Ristumist peateega» on lavastatud ka kümneid kordi väljaspool Eestit ja selle järgi, nagu ka näidendi «Meeletu» ainetel, on vändatud mängufilm.

Tundus, et Tättet on puudutanud see jumala sõrm, mis teeb kirjamehest just Dramaturgi – fabuleerimisoskus, st loo jutustamine läbi konkreetse tegevusrea. Kuid näidendile «Sild» (2005) järgnes 14 aastat vaikust ja seda põnevam oli comeback’i ootus.

Märksõnad
Tagasi üles