Pedigree 1994. aastal välja antud debüütalbumit «Mindclouds» peetakse esimeseks industriaalplaadiks Baltimaades. 2013. ja 2018. aastal võitis ansambel vastavalt plaatidega «Satanic Disappointment» ja «Standard Sundown» Eesti muusikaauhindade jagamisel parima metal-albumi auhinna.
Minu vestluskaaslaseks on Pedigree asutaja ja juhtfiguur Holden «Bonne» Laamann (44), kes mängis algusaegadel ansamblis trummi, ent on viimased paarkümmend aastat olnud solist ja kitarrist. Kuna oleme põlvkonna- ja skeenekaaslased, võtsime vabaduse teineteist sinatada.
Pedigree sai hiljuti veerand sajandit vanaks, mis on ühe alternatiivset rokkmuusikat viljeleva kollektiivi jaoks väärikas vanus. Milline on sünnipäevalapse vaimne ja füüsiline tervis?
Pedigree vaimne tervis on suurepärases korras. Kindlasti pole see mõeldud disrespect’ina eelmiste koosseisude suhtes, aga ma ei valeta, kui ütlen, et praegune on parim. Bändi sisekliima on mõnus, kõik mehed tahavad bändi teha ja see on bändi juures vaat et kõige olulisem.
Mikk on lihtsalt fantastiline trummar, Huns on üleüldse väga andekas pillimees ja peale selle, et Tiit on megahea kitarrist, on ta ka ülihea laulukirjutaja ja kunstnik, tema panus uude Pedigree albumisse, nii muusikaliselt kui visuaalselt, on kindlasti kõige kaalukam.
Lisaks on meil kõigil omavahel ka sõpradena hea klapp ja sarnane huumorimeel. Füüsilise tervise kohta ütleks, et ega me nooremaks ei jää keegi, aga saame veel ilma ratastoolideta hakkama. (Naerab.)
Vaadates Eesti suurimate rokiürituste (Tallinn Music Week, Veteranirock, Barbar Feast, Hard Rock Laager, Punk&Rock Festival, Käbliku Beercamp and Rock’n’roll jt) tänavuste esinejate nimekirja, jääb silma, et ükski neist ei saa ilma ansamblita Pedigree. Eesti skeenel olete justkui ületamatud ja asendamatud?