Aldo Järvsoo pulmarüüd ja Tanel Veenre maskid Haapsalus

20. juulil avatakse Haapsalus Evald Okase Muuseumis moelooja Aldo Järvsoo ja ehtekunstnik Tanel Veenre ühisnäitus “Valged daamid”. Näitus on inspireeritud Haapsalu legendist, mille väljendusena seekord ühendatakse kosmilised maskid ja hõljuvad pidurüüd. Näitus on võimalus astuda ulmeliselt täiuslikku maailma, mis ei tunne gravitatsiooni ega depressiooni.

Aldo Järvsoo on oma loominguga kaunistanud naisi juba aastaid ning ka seekord on spetsiaalselt näituseks valminud luksuslikust siid-organzast pruutkleitide kollektsiooni tiivustab haldjalik ilu ja õhulisus. 

Paljudele meenuvad Tanel Veenre loomingust kõigepealt kõrvamarjad, mis on vallutanud naiste südamed oma mängulise iluga. Kuid see on vaid jäämäe veepealne tipp – suur osa Tallinna vanalinna ateljeehämaruses sündivast loomingust tiirleb mööda suure ilma galeriisid ja lavasid. Nii näiteks maanduvad mitmed kosmilised pearüüd Haapsalu näitusele otse maailma kuulsama Pariisi kabaree Le Crazy Horse lavalt.

«Olla pruut tähendab ju samuti olla üheks õhtuks täiuslik - pea ebamaine muinasjutuline olend, ilmutus nagu Valge Daam,» kirjeldab näituse korraldaja Mara Ljutjuk.

Näitus on avatud kuni 11. augustini 2019. 

Tagasi üles